Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Igorce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Air Sex, јапонска психо - мастурбација

пријавена од Igorce пред 11 месеци, 1 седмица. (zdravo.com.mk)

Јапонциве не прекинуваат да не изненадуваат со будалештини. Овој пат налетавме на Air Sex или секс без партнер

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Заложничка драма со пластичен пиштол!

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Во земјата на контрастите, Бразил, еден 21 годишен младич за 42 долари држел во заложништво една жена цели 10 часа. Полицајци, специјалци, медиуми, сеирџии!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Куче кое месечари во место

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Нема потреба да ви раскажуваме со текст како изгледа кога кучево месечари. Едноставно погледнете го клипот, па ако сакате вие напишете некој збор за ова интересно милениче, а ние со задоволство ќе го објавиме :-)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Понуда за мајката на осумката, 1 милион $ за порно

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Чудото со Nadya Suleman, мајката што неодамна роди 8 бебиња, продолжува! Најголемиот американски дистрибутер на порно филмови Vivid Entertainment, туку што и’ испрати писмена понуда да биде главна ѕвезда во порно филм ...

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Ducati Caffe во Рим

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Италијанскиот бренд на луксузни и врвни мотори Ducati, неодамна, во најстрогиот центар на Рим, отвори стилски бар/ресторан/кафуле Ducati Caffe. Во локалот се сервира богат избор на пијалоци и комплетна листа на јадења ...

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Slumdog Millionaire со осум Оскари! (фото)

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Американската филмска академија синоќа во холивудскиот театар „Кодак“ во Лос Анџелес ја додели 81. филмска награда Оскар во 24 категории . Оскарот за најдобар филм минатата година му припадна на филмот „Милионерот скитник“...

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Дали Абрамовоч ќе си ја доврши новата јахта?!

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Минатиот месец низ светскиот џет-сет проциркулира информацијата дека рускиот милијардер Роман Абрамович ја продава неговата позната јахта Pelorus. Дали ова значи дека тој нема да биде во можност да ја заврши веќе започнатата изградба на неговата нова јахта Eclipse?

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Кризата е најголемиот грабеж во историјата!

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Контраверзниот американски режисер Мајкл Мур неодамна на својот сајт објави отворено писмо со кое бара брокери од Вол стрит подготвени да соработуваат на документарниот филм што тој моментално го снима за финансиската криза во светот.

10 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Pamela Anderson модел на NY Fashion Week (фото)

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Pamela Anderson се појави на модното шоу на Richie Rich облечена само во златен костим за капење обложен со накит, чевли со ортопедски штикли и многу шминка. Anderson (41) беше последниот модел кој настапи, веднаш по трансексуалната ѕвезда Amanda Lepore.

4 коментари | проблем? | категорија: Забава

ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски му одговараме со колумна на Фрчковски

пријавена од vordan1 пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

” Ја забележавте ли, драги мои, „бистроќата“ во изјавата на нашиот претседател Б. Црвенковски, кога дојден од Атина заклучи во микрофон дека „...Грците не' уценувале за името...“??!! Па дали „је то могуче“, па „није ваљда“?

18 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

SKORPPIO - водка и афродизијак

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Нормално е дека ако најдеш инсект во пијалокот е лоша работа. Но, во случајот на водка SKORPPIO, тоа би требало да биде големо задоволство и “ретка гозба“. Нешто слично како црв на дното на шишето од текила.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Канцелариска Олимпијада

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Неколку примери дека сајтовите како Facebook, MySpace, Twitter, баш и не се најдобар начин за "тепање" на време додека сте на работа. Бидете креативни, размислете, делувајте ... Со задоволство ќе ги објавиме и вашите идеи (во видео форма) за ваков тип на корпоративни скечови :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

BMW “скока во вода“ со Bavaria Deep Blue 46

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

И тоа се случува: автомобилски стилисти да се обидат да дизајнираат јахти, а поморски архитекти да се вклучат во дизајнирање на автомобили. Најновиот пример, плод на соработката на две компании од Баварија, е прекрасна и одлична мото-јахта.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

"We're Going to Be in the Hudson"

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Слушнете ја аудио снимката на разговорот помеѓу пилотот и контролната кула кога авионот на US Airways удри во јато птици и мораше принудно да слета во замрзнатата река Хадсон. Капетан Chesley ''Sully'' Sullenberger спаси 155 животи благодарејќи на неговата смиреност и искуство. Браво мајсторе!

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Нова верзија на iPhone ?

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Гласините се шират од ден на ден: во јуни оваа година можно е да пристигне најновата трета верзија на iPhone, телефонот на Apple. Втората верзија на популарниот мобилен телефон со 3G се појави минатиот јуни, а веќе созреа времето да се редизајнира и осовремени на уште повисоко ниво.......

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија