Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Igorce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Музејот на Mercedes-Benz: 120 години на автомобилизмот (фото)

пријавена од Igorce пред 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Во прекрасното спирално архитектонско здание изградено во 2006 година, на 16.500 м2 сместени се повеќе од 160 автомобили и над 1,500 експонати. Се разбира, се’ почнува од првиот “Mercedes-Benz“, направен во 1886 година, и завршува со најновиот супер спортски автомобил “SLS AMG“.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Rammstein Pussy, контраверзен порно спот

пријавена од Igorce пред 6 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Ви го претставуваме новиот видео спот од Rammstein. Комплетно во нивен стил. Хадркор порно до максимум! Специјално за вас се изнамачивме додека да ја најдеме целосната нецензурирана верзија и ве молиме за против-услуга, изгледајте го цело видео, најдоброто е на крајот. А, да, они глумат...

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Новата Leica S2 Digital SLR за $23.000

пријавена од Igorce пред 7 месеци, 4 седмици. (zdravo.com.mk)

За фотографите од класата “цената-не-е-проблем“, не постои ниту еден друг апарат освен Leica. Прочуената марка од Германија ја претстави најновата професионална камера Leica S2 Digital SLR (Single-Lens Reflex) со најнов S-System.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пијан како животно или обратно?

пријавена од Igorce пред 8 месеци. (zdravo.com.mk)

Да не испадне работава животните да си викаат пијан си како човек?!

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Српска свадбена торта

пријавена од Igorce пред 8 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Можеби периодов не е соодветен за ваков тип на торти, но сепак почуствувавме дека треба да се обратиме на "хардкор" гурманите кои планираат свадба или некоја друга веселба. Оваа сувомесната торта, се разбира со потекло од соседна Србија е идеален статусен симбол за секоја софра ширум Балканов.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Најмалите пениси на светот?! (18+)

пријавена од Igorce пред 8 месеци, 3 седмици. (zdravo.com.mk)

Контраверзниот радио водител Houard Stern досега во своите емисии (кои воедно се прикажуваат и на ТВ) соблече безброј секс - симболи. Овој пат, не шокираше со еден потег кој што не е многу пријатен за гледање, но сепак израдува огромен дел од машката популација.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Куче кое мастурбира

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 1 седмица. (zdravo.com.mk)

Пред некое време ви покажавме кучe месечар , а сега на ред дојдe куче мастурбатор. Неофицјално името на кучето е Цане. Алал да му е на сопственикот како успеал да го издресира... дури не остава ни траги после чинот :-)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Анти - гравитациона илузија, патент на Michael Jackson

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Покрај сите изненадувања поврзани со него, еве уште едно. Michael Jackson бил сопственик на патент со наслов: Методи и средства за создавање анти-гравитациона илузија.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Скопје, актуелна дестинација за громовите

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Можеби странските инвестиции го заобиколуваат нашиот главен град, но Скопје веќе месец дена е неизбежен за громовите.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Повикот на брзата помош за Michael Jackson

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Тука може да ја слушнете снимката која американските власти ја објавија од позивот на брзата помош од куќата на Michael Jackson.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Простотилук!

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Рампите на паркингот во центарот на Охрид им пречат на сите. Со други зборови, на никој не му се плаќа паркинг во Охрид.

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Македонската "Памела" во акција!

пријавена од Igorce пред 10 месеци. (zdravo.com.mk)

Не дај боже да и паднеш во раце!!!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Livin' in a Box, новиот сингл на Bei the Fish - ГАГА mp3

пријавена од Igorce пред 10 месеци, 1 седмица. (zdravo.com.mk)

Симнете го најновиот сингл на Bei the Fish... Драма!

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Вежбај џуки, му вели мајмунот

пријавена од Igorce пред 10 месеци, 1 седмица. (zdravo.com.mk)

:)))))))))))))))))))))

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Норвешка победи на "Шљамовизија"

пријавена од Igorce пред 10 месеци, 4 седмици. (zdravo.com.mk)

Ова беше 54-то издание на овој фестивал, кој за жал од година во година се повеќе се гуши од политиката, комшиското гласаење, кичот и шљамот!

0 коментари | проблем? | категорија: Култура