Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот GoodBytes, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

MACEDONIA TIMELESS

пријавена од MartinStefanov пред 10 месеци. (www.youtube.com)

new PR MK video

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Простотилук!

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Рампите на паркингот во центарот на Охрид им пречат на сите. Со други зборови, на никој не му се плаќа паркинг во Охрид.

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

„Вима“: Македонци не постојат!

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 3 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Не, насловот не е од денеска, туку од 1953-та година. Чисто за потсетување што е суштината на „проблемот со името“.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Одговори - Сподели го твоето знаење

пријавена од Delicon пред 9 месеци, 3 седмици. (odgovori.mk)

Одговори е нов начин да најдеш и споделиш информација Постави прашање во било која тема, добиј одговор од останатите, и сподели го твоето знаење и искуство.

6 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Име си е име

пријавена од bobibobi пред 9 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Филмот е во режија на Сигурјон Еинарсон, музиката ја напиша Мортен Харкет, познат како фронтмен на норвешката група А-ха, а продуцент е Џејсон Мико.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Граѓанска иницијатива ПРОТИВ промена на името

пријавена од Makedonec пред 9 месеци, 3 седмици. (www.gopetition.com)

Почитувани, ја потпишувам оваа петиција за да Ви дадам до знаење дека ЈАС, граѓанинот на Република МАКЕДОНИЈА сум против било каква промена на нејзиното име. Ве молам немојте да си поигрувате со моите чувства промовирајки идеи за компромиси и исфрлање на пробни балони за нови имиња!

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Macedonia Timeless - клапа 2

пријавена од zlochko пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

7 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонци работеа на Терминатор!

пријавена од DImce пред 10 месеци. (www.vecer.com.mk)

Во новиот хит, Арнолд Шварценегер не го спасува светот, но од скопското студио "Фх3х" работеа 42 кадри, односно на три минути од "Терминатор 4: Спасување"

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Наука

Грешат и Македонија и Грција

пријавена од gdamjan пред 10 месеци. (www.bbc.co.uk)

„Антиквизација - тоа е грешка. Ама тоа од научна гледна точка. На крајот на краиштата не е релавантно, јас дури би рекол дека Букефал е тројански коњ за Макеоднија - тоа е грчка игра", вели Фридман. Тој смета дека товарот сепак го има посилната Грција како членка на НАТО и на ЕУ.

4 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Паметен Street View за Google Maps

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (mislam.blogspot.com)

Уште еден чекор на Google кој покажува зошто се во моментов толку напред од конкуренцијата (Yahoo и Microsoft, првенствено).

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Масоните ја поддржуваат Македонија

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (a1.com.mk)

Ја кандидирам оваа вест за новинарски прилог на годината.

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонското образование во аут

пријавена од Константин пред 10 месеци, 1 седмица. (jakov.blog.com.mk)

Овој состав на МОН и БРО е извонреден во наоѓањето/превземањето добри идеи и проекти но е ужасен во нивната реализација. Успеаа сите добри и надежни идеи и проекти да ги упропастат.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Реклами на Facebook. Може ли да променат нешто?

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Актуелна тема. Мноооогу актуелна тема. Всушност тема која може конечно да мрдне некои закоравени работи на полето Интернет огласување во Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Бизнис

Видео: Нов фашистички упад врз Македонците во Грција

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Фашистичкото движење Златна зора упадна на промоцијата на грчко-македонскиот речник во Атина што го организираше Виножито. Грчките фашисти дивееја и кршеа во салата, а бил повреден еден новинар. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести