Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Flebur, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Македонија неексплодираната бомба

пријавена од глиша пред 2 години. (www.a1.com.mk)

Ако имате неексплодирана бомба на вашиот куќен праг, нема да ја удрите со чекан, посебно ако слушате отчукување. Тоа не е ништо невообичаено, освен ако неексплодираната бомба не е Македонија, а чеканот не го држи Грција - добра забелешка од Економист.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Луѓе исчезнавмеееееее!

пријавена од Lavot пред 2 години. (www.taratur.com)

Ме фати вчера еден склет со проблемиве таратурски, па седнав троа да видам телевизија, онака чисто до кај сме со земјава – ќе се прекрстиме или поретко. Си сварив кафенце, си се оптегнав пред телевизор и танта – раааа, оп прво мавање – Македонија е пред исчезнување!

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Универзалниот јазик - I

пријавена од Бунка пред 2 години. (my.opera.com)

- Царе,свари ме и изедиме,по тоа ќе ги разбираш што зборуваат сите творениа.Но ако ти е мило само ти да знаеш,не дозволувај никој да проба ни од чорбата ни од месото,било кој друг да проба,ќе знае исто што и ти.

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Хит на месецот: На маса ќе дремам

пријавена од Lavot пред 2 години. (www.taratur.com)

Најновата ѕвезда на македонското естрадно небо Драганче Митрески од с. Лескоец, охридско - воведува апсолутно нови и досега неоткриени музичко-продуцентски стандарди. Ова е спот кој не смее да се пропушти!

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Забава

Петиција за нашето си име

пријавена од sinbos пред 2 години. (www.petitiononline.com)

Ај да се надеваме дека ќе има ефект потпишувањето на петицијава...

4 коментари | проблем? | категорија: Вести

Политичка прогноза

пријавена од Lavot пред 2 години. (lavot.blog.com.mk)

Една моја малечка анализа и прогноза околу последните настани, односно одлуката на ДПА да ја напушти владата и можните последици....

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Ден на дрвото

пријавена од GoodBytes пред 2 години, 1 месец. (www.treeday.com.mk)

Официјална страница на еколошката акција Ден на дрвото.

9 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Македонци емигранти во САД од 19 век

пријавена од zlochko пред 2 години. (makfax.com.mk)

Првите декларирани етнички Македонци емигрирале во Америка на крајот на 19 век покажуваат американски архивски документи. Овие историски факти даваат одговор на грчката, бугарската и други пропаганди дека не постои македонска нација и оти е творба на Тито по Втората светска војна.

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Листа емигранти во САД 1897-1924

пријавена од zlochko пред 2 години. (www.freewebs.com)

Овој линк содржи листа на емигранти од Македонија кои при пријавувањето во емигрантските служби во САД се декларирале како Македонци. Забележете ги топонимите како и презимињата на емигрантите. Презимињата немаат „ов“, ниту „ски“ како суфикс. Листата е изработена од етнички грк.

4 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Зголемен прометот на преминот „Богородица“

пријавена од vordan пред 2 години, 1 месец. (a1.com.mk)

Одете сите! На Бакојани и` требаат повеќе пари за да плука по светот. Зошто не со нашите, се прашувам? Македонците се бескичмени суштества, во иста категорија со дождовните црви.

12 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Ако сакаш да се ожениш

пријавена од aprilka пред 2 години, 1 месец. (www.youtube.com)

Треба да пуштиш долга коса, и да слушаш White Snake (Heavy Metal)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

За петтата колона!

пријавена од Lavot пред 2 години, 1 месец. (lavot.blog.com.mk)

Интересна е, туку ај ќе го кажам вистинскиот термин, гротескна е појавата на луѓе кои ја омаловажуваат државата-нацијата, а пишуваат за доброто на истата...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Евроконтест 2008

пријавена од Lavot пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

Еве и јас да допринесам во овие тешки судбински денови, па со еден краток осврт да ги поддржам нашите евровизиски интегративни процеси и накратко да им раскажам на среќниците кои не гледале избор за Евровизија колку се среќни што ја имале таа шанса....

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Симболична игра од моја страна

пријавена од Flebur пред 2 години, 1 месец. (dzam.blog.com.mk)

Текстов не е за оние кои размислуваат само со џебот или со долната глава или процеп. (не е за политиканти) Не тревожете! Чувствувајте!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

1942, Battle of Los Skopjes

пријавена од Внукот пред 2 години, 1 месец. (bunka.blog.com.mk)

И така јас денес си шетам низ градов, и одненадеж вонземјани го напаѓаат Скопје! Јас се стрчав накај касарна, грабнав рачен ракетен фрлач(РРФ) и пуздер им ги правев тоа вселенските ловци-бомбардери. Ама одненадеж така како што си пукав и ги ништев тие нивните летала, доаѓа до мене еден....

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови