Инфо за Damjaan

Корисник од:
29 март 2008
Пријавени статии:
112
Популарни:
61
Однос на популарност:
54%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Damjaan (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Топ 10 гиковски ТВ серии

пријавена пред 10 месеци. (it.com.mk)

Во продолжение следи листата на топ 10 гиковски ТВ серии според IT.com.mk...

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

МВР не ги почитува "законите" на Facebook

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Медиумите во еден здив ја проширија веста за тоа како Министерството за внатрешни работи отворило своја *неофицијална* страна на Facebook. Од Дирекцијата за заштита на лични податоци велат нема прекршување на законот. Но што велат од Facebook?

5 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

IT.COM.MK НАГРАДУВА!!! x10 iPhone 3g + x10 BB Storm!!! ПОБРЗАЈТЕ!

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Почитувани посетители на IT.com.mk, со огромно задоволство ви најавуваме дека сме во можност да доделиме 10 APPLE IPHONE 3G и 10 BLACKBERRY STORM мобилни телефони на 20 најсреќни и НАЈБРЗИ читатели на IT.com.mk!!!

17 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Е-владеење и демократија

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Живееме во 2.0 време, чудно и револуционерно време во кое технологијата овозможи отворена комуникација, односно помалку канали преку кои треба да се пројде за да се отвори комуникација меѓу граѓанин и градоначалник, сенатор, парламентарец па дури и претседател на најмоќната држава во светот.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Сител со холограмско јавување во програма!?

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Првото "холограмско" ФАНТАСТИЧНО јавување во програмата на Сител кои за прв пат го промовираат ова бидејќи нели "Сител како и секогаш е пионир во иновативноста и во презентацијата на новите техники и технологии кога се работи за да се биде лидер на медиумскиот пазар во Македонија." :)))

9 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Како да го вклучите вашиот бизнис во веб 2.0?

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Во овој блог пост, решив да споделам неколку совети кои би помогнале на секој koj сака да започне активна промоција на својата компанија/бренд концентрирајќи се на друштвените медиуми...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Offbeat - направете си свој туристички водич

пријавена пред 1 година. (it.com.mk)

Доколку патувате некаде... ѕирнете го сервисов. Offbeat Guides е прав пример за веб 2.0 сервис.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Денеска VIP ќе го претстави BlackBerry Storm

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Конкуренцијата не спие... Стигна одговорот на iPhone.

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

DevArt - Онлајн заедница на артисти

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

DeviantArt.com (devArt) е сајт кој претставува интернационална онлајн заедница на артисти вклучувајќи фотографи, сликари, аниматори, дизајнери, графичари... создаден во 2000 година, devArt денеска е во својата шеста верзија и има над 10 милиони регистрирани членови... + мини интервју со Zewlean

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

w3af - Конструкција за Напад и Ревизија на Веб Апликации

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Се работи за алатка со чија помош полесно пронаоѓаме или експлоатираме некоја ранливост во веб апликациите. Може да дојде како добра опрема за оние што се занимаваат со пен-тестирање па и пошироко. ;)

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

5 нешта зошто видео игрите се подобри од телевизијата

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Има уште илјада факти за растот и развојот на гејминг индустријата, но еве 5 нешта зошто е подобро пред компјутер во виртуелен свет, отколку пред телевизор во „холивудски“ свет. Ги споредувам со телевизија поради фактот дека двете нешта одземаат најголем дел од слободното време.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

IT.com.mk овозможи коментирање преку Facebook Connect

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Апликацијата Comments Box може да се преуреди и лесно да се модерира, а содржините на кои корисник на Facebook ќе коментира се прикажуваат и во неговиот профил со што дополнително се поттикнува подобра дискусија со пријатели во неговиот круг. Предноста на оваа апликација е тоа што автоматски ги...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Преглед: Social Media Week NYC

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Минатата недела, започнувајќи од 9-ти Февруари во Њујорк се одржаа серија настани и конференции поврзани со друштвените медиуми и веб 2.0 ерата, па така неделата го доби името "Social Media Week NYC". IT.com.mk имаше можност да присуствува на неколку случувања, а импресиите во продолжение...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

13 Twitter совети од 13 Twitter корисници

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

За да дојдам до информации "од прва рака", се обратив до 13 Twitter корисници кои ги следам подолго време со прашањето "Ваш совет за како нов Twitter корисник да се снајде, да го користи сервисот и да добие повеќе следбеници?". На линкот се одговорите на прашањето кои ги добив преку Twitter..

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Тетоважи за гикови

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Во текстов ќе ви презентирам триесетина фотографии од тетоважи на разни гикови... Од истетовирано лого на Apple и Microsoft до тетоважи со Pacman и Super Mario, буквално има сé и сешто... Луѓето очигледно доста сериозно сфаќаат некои работи. :-))

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Топ 40 анимирани филмови

пријавена пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

"Во кратки црти, според мене најдобрите анимирани филмови што сум ги гледал, но и неколку што допрвин треба да излезат а имам добро претчуство за нив... филмовите ќе ги подредувам по година на производство, со дадена слика и трејлер."

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Ќе бидеме ли сведоци на веб 2.0 избори?

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

...ме натера да размислам на темата политички е-маркетинг во Македонија и каква е неговата блиска иднина во овие услови. Дали нашите политичари ќе се решат да го применат во своите кампањи на претстојните локални и претседателски избори закажани за 22 Март? Има ли воопшто публика за такво нешто?

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Google vs. Италија, влогот е 3 години затвор

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Четири директори на Google се обвинети за криминално дело и нарушување на приватноста поради тоа што во 2006 на YouTube (сервис купен од Google во 2006) се појави три минутно видео снимено од мобилен на кое се гледа како соучениците исмејуваат момче со Даунов синдром во едно италијанско школо.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Како Forum.com.mk краде текстови...

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.forum.com.mk)

Линкот води до текстот на Forum.com.mk, а линк до оргиналната вест е: http://it.com.mk/index.php/Vesti/Svet/Google-Earth-ve-vodi-pod-more

18 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Сајтови од минатото

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Во 1996 година, сајтот Archive.org го објави сервисот Wayback Machine преку кој започна со индексирање и архивирање на разни веб сајтови на интернет. Користејќи го овој сервис, во продолжение ги објавуваме архивираните верзии на едни од најпопуларните светски сајтови, но и неколку .мк.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија