Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Arkana10, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Хранливи пејсажи

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

Фотографот Карл Ворнер направи неверојатни фотографии со самоделски пејсажи изработени од зеленчук, месо, риба и млечни производи. Шума од брокули, море од чаден лосос, планини од леб и село од сирење се само некои од креациите.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Откачена НБА

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

Само две недели поминаа откако ја оставивме 2007, а за жал некои убави и смешни моменти како брзо да се заборавија. Баш затоа, за инает, да видиме уште еднаш со што успеа лани да не воодушеви НБА. Најоткачените 10 моменти!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Трагична промоција

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

Австрискиот кројач Франц Рајхелт во 1912 за прв и последен пат го промовираше својот уникатен производ – комбинација од капут и падобран, така што скокна од Ајфеловата кула. Погледнете ја снимката од трагичниот настан.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ФАЛА ТИ чичко Борис за се` !

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (moby.blog.com.mk)

.... Плаче Македонија ,плачеме сите големи и мали и жалиме за виртуозот ....

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Скандал: „Македонија е грчка!“

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

Кипарскиот тенисер Маркос Багдатис предизвика голем скандал откако се појави видео клип на кој заедно со грчки навивачи пее грчки патриотски песни, притоа извикувајќи антимакедонски и антитурски пароли. Видео!

3 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Погледнете го шокантниот пад на Мекартни

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

Скот Мекартни со брзина од 140 км/ч долета на последниот скок од познатиот спуст во Китцбил. Изгуби рамнотежа, падна на гради, а потоа остана да лежи на целната рамнина. Видео од шокантниот настан!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Гоце Делчев – 136 години од раѓањето

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

„Кај Гоце постоеше хумано чувство, дури и за најголемите престапници на револуционерното дело. Не велеше, како Исус за џелатите кои го мачеа ’Господи, прости им, не знаат што прават’, туку самиот им простуваше.“

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Словенечка зоолошка љубов

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

И на словенечките претставници од седмата сила на терен им се случуваат несекојдневни работи. Како на пример, љубовта помеѓу оваа прекрасна двојка.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Албум со самолепливи сликички со Тоше?!? (видео)

пријавена од Lavot пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

Во албумот со самолепливи сликички има и шокантни слики од мртвиот Тоше, а уредникот на албумот не контактирал со никого за авторските права бидејќи „Тоше е јавна личност“. Албумот во Мостар чини 100 денари, а пакетче со 5 сликички е 15 денари.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

ТВ-серијата „Космос“ со Карл Саган - цела на интернет

пријавена од GoodBytes пред 2 години, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Една од најпопуларните документарни серии на светот, „Космос“ со Карл Саган, е достапна за гледање и симнување. Би било супер некоја наша национална телевизија да ја репризира серијава.

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Зголемен број на знаци во коментарите на Кајмакот

пријавена од Janko пред 2 години, 3 месеци. (bugs.softver.org.mk)

Ај аирлија :). Изгледа џабе беше мрчење по коментари, требало да се пријави на http://bugs.softver.org.mk, за да биде средено нешто :).

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Толеранција нула за пушачите, ако, скапете.

пријавена од Арангел пред 2 години, 3 месеци. (dnevnik.com.mk)

Пушењето треба целосно да се забрани на сите јавни места по примерот на земјите-членки на ЕУ, предлага Министерството за здравство. Негова работна група ваквиот предлог ќе го достави до Владата до крајот на неделава.

19 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Буто убиена во терористички напад

пријавена од Lavot пред 2 години, 3 месеци. (www.taratur.com)

Водачот на пакистанската опозиција, поранешната премиерка Беназир Бути убиена е денес во самоубиствен бомбашки напад по изборниот митинг во Равалпинди. Во експлозијата настрадаа најмалку 20 луѓе.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Помош за малата Бисера!

пријавена од Scorponok пред 2 години, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Бисера има седум месеци и боледува од "митрална стеноза". Потребни се финансиски средства за да биде извршена неопходната операција.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Да помогнеме заедно!

пријавена од Supergirl пред 2 години, 2 месеци. (recyclebinmk.blogspot.com)

Помош за 7-месечно бебе. Бидете хумани, помогнете!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести