Инфо за Acid

Корисник од:
19 април 2007
Пријавени статии:
30
Популарни:
15
Однос на популарност:
50%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Acid (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Збогум кралу!

пријавена пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

9 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Странци изведуваат македонски песни

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (kajgana.com)

Збирка на десеттина феноменални изведби на македонски песни препеани од странци, кои ја исполнуваат душата на секој Македонец. Кој вели дека само ние пееме странско? :)

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Journalism FAIL! :)))

пријавена пред 1 година. (www.novamakedonija.com.mk)

Статија "позајмена" од прво-априлското издание на Кајгана, кое изобилуваше со слични статии (http://kajgana.com/statija_6630.html). OS Џуманџи! Па читаат ли воопшто? :)))

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Дарувај крв - подари живот

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (forum.kajgana.com)

По успешната акција за собирање на облека и трајна храна за оние на кои им е потребна, форумџиите на Кајгана во соработка со Црвениот Крст организираат голема акција за дарување крв. Крводарителската акција ќе се одржи во "Даре Џамбаз" во сабота (07.02.2009). Акцијата започнува во 12:00 и ќе трае...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Бизарната посветеност на Google

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (kajgana.com)

Се чини дека ништо не може да застане на патот на интернет гигантот Google. Дури ни оваа кутра срна, која настрада од едно фотографско комбе на Google Maps.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Македонски ретро фотографии

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (kajgana.com)

Интересна фото-компилација од секојдневието на македонските градови во минатото. На фотографиите ќе ги видите Струмица, Скопје, турската чаршија, Охрид, Канео, Пештани, пазарите...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Желка...

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (forum.kajgana.com)

...или женка?

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Отворена акција за хуманост (среда, петок, сабота)

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (forum.kajgana.com)

Прочитајте, разгласете и партиципирајте. Донираните средства подразбираат (здрава и испрана) облека, играчки и трајна храна (со подолг рок на траење). Средствата потоа ќе бидат пренесени во Црвен Крст во Кисела Вода, од каде што ќе ги распределат по социјалните семејства.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Џереми Кларксон vs. Грција :)

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.kajgana.com)

Најверојатно малкумина од вас знаат дека освен популарната Top Gear, Џереми наоѓа време и за пишување колумни и водење разни емисии во кои редовно ги ремети Грците. Ова е само како вовед. Повеќе нема да објаснуваме, затоа што...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Помини ме (ако можеш)

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (kajgana.com)

Unfair Traps е игра со која петокот ќе ви помине како да е понеделник. Движете се со стрелките и обидете се да ги поминете сите нивоа. Во оваа игра не постојат животи. Вашиот рекорд се базира врз основа на тоа колку животи ќе изгубите. Внимавајте на замките! :)

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Највлијателните игри на сите времиња

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (kajgana.com)

Тешко е да се направи рангирање на најдобрите игри поради субјективното гледање на квалитетот, но затоа без проблем може да се каже кои игри го сменија начинот на кој гледаме на гејмерската индустрија...

12 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Десет интересни факти поврзани со мобилните

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kajgana.com)

Малку историја, статистика и екологија поврзани со најверниот електронски придружник на човекот.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Првиот подземен стадион на светот

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kajgana.com)

Доколку се оди според плановите, првиот подземен стадион во светот би требало да биде отворен до 2010 година во Катар. Стадионот е еден од адутите за...

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Hi5, на македонски начин

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kajgana.com)

На некого очигледно му било досадно во трета смена, па решил да си поигра со фотографијата од своите колеги. Останатите пак, се приклучуваат со свои коментари. Браво за креативноста! :)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Како да инсталираш Linux на јазовец

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.strangehorizons.com)

Minimum Installation Requirements: 1) one (1) pocketknife 2) one (1) screwdriver, flathead, to install Duppy card (see item 4. below)...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Ребрендирање :)

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

На некого му пукнал филмот, па се решил на конкретен чекор - да го ребрендира грчкото конзуларно претставништво :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Грекос Попиздитис

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

Во десниот агол - Павле Васкопулос, претседателот на македонската политичка партија Виножито во Грција. Во сите останати - новинарската, (не)културната и политичката елита на Грција.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Измама на векот

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

Кога ќе завршат Олимписките игри, и понатаму ќе се зборува за еден посебен детал од трката на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Дали Американецот навистина победи, и дали ден потоа навистина го сруши рекордот на Марк Шпиц?

19 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Nokia - Disconnecting People

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

Каде се наоѓа Скопје според мапите за GPS навигација на Nokia? И не само Скопје, туку цела Македонија на Nokia Maps 2.0 апликацијата е обележана како Грција. Внимавајте да не се изгубите.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Гратис гушкање

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.kajgana.com)

Македонија се придружи на земјите кои веќе одамна имаат улични гушкачи. Погледнете го видеото. Започнува типично балкански, со недоверба кон гушкачите, за потоа и цели фамилии да се приклучат на гушкањето. Да не ти се верува :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава