Инфо за игор

Корисник од:
29 март 2007
Пријавени статии:
51
Популарни:
27
Однос на популарност:
52%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот игор (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Хактивизам - Новинарите на гардијан + локалните хакери

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Комуникации одлично ја фатиле креативната енергија и позитивниот моментум кој се создава кога новинарите ќе се сретнат со хакерите и заедно ќе почнат да создаваат технолошки напредни решенија и мешапи кои на новинарите им ја олеснуваат работата и им овозможуваат да допрат до повеќе луѓе.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Планирам да отварам Hedge Fund у Македонија

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (slavomakedonec.blogspot.com)

За заинтересираните, можам уште да кажам и дека Фондот ќе има (ет-/анти-)ички пристап во инвестициите, што значи дека ќе инвестира само во Земјите во кои се протегала Империјата на најпознатиот Македонски Освојувач - Александар Македонски.

15 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Ќе бара ли МПЦ промена на уставот?

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Јас барам промена на уставот, да се избришат сите верски заедници и да им се забрани пристап до институции финансирани од буџетот, доста трујат!!!

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Христијани тепачи на плоштад во Скопје

пријавена пред 1 година. (www.a1.com.mk)

Христијаните тепаат на плоштад, ете како требало со либерална Македонија, само тепај и молчи.

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Доаѓа Apple IPhone 3G и во Македонија.

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.t-mobile.com.mk)

T-mobile Македонија ќе ја промовираат својата 3G мрежа со новиот IPhone 3G. Jailbreak-увајте го и имате unix во вашиот џеб

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

„Научна дискусија за древните македонци“ со големо М

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (rosetta-stone.etf.ukim.edu.mk)

Во овој труд се презентирани резултатите од истражувањата реализирани во рамките на проектот "Дешифрирање на средниот текст на каменот од Розета", финансиран во рамките на МАНУ во периодот јануари, 2003 до декември 2005 година.

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Нова верзија на OpenOffice, пристигна 3.0

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (linux.net.mk)

Среден невидена побарувачка за канцелариски пакети, пристигна новата верзија на OpenOffice.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Заев сепак во притвор

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.forum.com.mk)

Струмичкиот градоначалник Зоран Заев бараше од своите сограѓани да не се судруваат со полицијата и да му дозволат да ја почитува одлуката на Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 кој двапати ја прифаќаше жалбата на Обвинителството за триесетдневен притвор на струмичкиот градоначалник.

6 коментари | проблем? | категорија: Политика

Трендови и видици со Венко Глигоров

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.loginsys.com.mk)

Интересна преписка на Венко Глигоров и посетителите на е-списанието Трендови и видици на тема трансфер на 3% од неговиот содружнички удел во Логин Системи на Татјана Бошевска, оперативен директор во Логин Системи за износ кој е со дисконтирана стапка во однос на пазарната вредност.

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Недостиг од моркови во ЕУ, за Македонија останаа само стапови

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.makfax.com.mk)

Поради недостиг од европски моркови остана само грчки ластегарки, кои ќе се прекршуваат од грбот на македонските граѓани. Имале право ирците, ако некад влеземе во ЕУ, чим нешто не разбирајте европски е да се гласа ПРОТИВ!

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

Пронајди го натрапникот

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (img220.imageshack.us)

Што бара еден државник на ваков партиски собир :)? Преземено од http://koalicijasonce.blog.com.mk/node/159932

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Негирањето нема ја смени вистината за Македонија

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (www.a1.com.mk)

Негирање, пропаганда и хистерични реакции од позиција на сила нема да ја променат историската вистина. Тажно е што во Грција етничкото чистење на Егејските Македонци не е јавно познат податок“, вели Манчевски.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 12 месеци | проблем? | категорија: Политика

САД ќе ја гарантираат безбедноста на Македонија

пријавена пред 2 години. (www.a1.com.mk)

Се очекува во наредните десетина дена министерот за надворешни работи на Македонија, Милошоски, да отпатува во Вашингтон, каде што треба да ги договори деталите од воено-техничкиот договор, којшто треба значително да ги подобри македонските капацитети да се справува во иднина со безбедносни ризици.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Што е НАТО?

пријавена пред 2 години. (www.pressonline.co.yu)

Графит на зградата на парламентот во Букурешт. Одговор на прашањето: Што е НАТО?

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Шкода остварила рекорден профит од 636 милиони евра

пријавена пред 2 години. (www.a1.com.mk)

Најголемиот чешки производител на автомобили, „Шкода“ од Млада Болеслава, во 2007-ма го зголеми профитот за рекордни 44,5% на 636 милиони евра.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Дигитален велигденски калкулатор

пријавена пред 2 години, 1 месец. (isengard.unet.com.mk)

Пресметува кога се паѓа католички или православен велигден. Корисна алатка за современиот интернет верник, обезбедена од Глиша uberhackerishe.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

1984

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (88.85.103.44)

Е ова се вика отворена компанија. Слободно може да им погледне што прават во канцеларијата :)

7 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Претседателот Црвенковски по инвестиции дури до Катар

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.mrt.com.mk)

Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска во рамките на неколкудневната посета на Катар, ќе се сретне со емирот Хамад бин Халифа ал-Тани со кого ќе разговара за односите меѓу двете земји и за натамошното проширување и продлабочување на политичката и економската соработка.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Откриен нов тектонски процеп под Јадранското Море

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.mrt.com.mk)

Новооткриениот тектонски процеп кој минува под Јадранското Море активно гради нови прекрасни далматински острови и динарски планини во Хрватска, објави американскиот магазаин "Geology".

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

(Еден) Компјутер за секое дете

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

„Компјутер за секое дете“ или „Еден-компјутер-за-секое-дете“, новинарката и министерот збореле за два тотално различни, иако комплементарни проекти. И сега текстов нема никаква врска :)

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести