Инфо за глиша

Корисник од:
28 март 2007
Пријавени статии:
208
Популарни:
154
Однос на популарност:
74%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот глиша (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Сопка за нашите евро-атлантски инспирации

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.on.net.mk)

Како се сопнал амбасадорот на Белорусија на самитот во Охрид. Добро што Белорусија не е членка на Нато.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Убавина наспроти технологија (фото)

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Охрид: убавина vs. технологија

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Плус минус 13 посто

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (jovansblog.dobroutro.com)

Прашања кои заслужуваат одговор за намалувањето на ДДВ-то за компјутери.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Приемен за полицајци

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.taratur.com)

Васко Де Гама имал три славни морски патувања. На едно од нив умрел. На кое по ред?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава

Споредба Поп vs. Фолк македонски пејачки

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (porno.blog.com.mk)

Фото споредба на поп и фолк македонски пејачки.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

iPhone хакиран од Сенад од Македонија да може со наши симови.

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (digg.com)

Најверојатно е лага, ама интересно е што во моментов е на насловна на Дигг. „We 've had countless fakes, but now the iPhone has been hacked for real by Senad, a 28-year old hacker from Macedonia.“

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Во колку саат е 16:00?

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.idividi.com.mk)

Топ причини зашто треба да си одиш од работа во 16 часот! Можда требаше од дома да ја пријавам статијава.

1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

Предлог програма за Сподели кино

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (wiki.lugola.net)

Интересно секој може да стави свој предлог. :)

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Наука

Видео презентација за спортската сала во Карпош

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.youtube.com)

Мислам дека ќе се вика Борис Трајковски? Интересно изгледа со два терени.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Што прави институцијата брак

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (zez.blog.com.mk)

Дијалог меѓу идни и сопружници кои слават повеќе од 10 години брак.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Блог спам vs. пријавување свои статии

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.modernlifeisrubbish.co.uk)

ОК е да се пријавуваат сопствени статии, но внимавај да не стане блог спам.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Сателитска снимка на пожарите и во Македонија

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.esa.int)

Сателитска фотографија на пожарите во Грчка и балканот. Фотографирано 26 јули 2007.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Бојан 13 [фото]

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (porno.blog.com.mk)

Фотографии од Бојан шоу во Охрид.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Цела Македонија без струја

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (a1.com.mk)

Проблемот најверојатно настанал кога престанала испораката на струја од Србија за Грција преку Македонија. Во тој момент грчкиот систем повлекол струја од РЕК Битола, што довело до пад на системот во Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

Факти за Чак Норис

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (www.tocka.com.mk)

Фали само она дека кога Чак Норис прави склекови не се мрда тој туку ја бутка Земјата надолу.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Салман Рушди се разведува

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (www.idividi.com.mk)

„...небитно. Ама ѕирнете само од каква жена се разведува.“

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Собрани дела Хикирику

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (www.mrt.com.mk)

Собрани дела од култната радио серија Хикирику.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

За промоцијата на Криејтив комонс во Скопје

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (kiberkotle.net)

Имам чувство дека некој во оваа приказна, го прави ова само поради проект и престанува да мисли на слободната култура после работно време.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Култура

Разбуди се Грујо

пријавена пред 2 години, 10 месеци. (knsis.blog.com.mk)

Текст за тоа дека Груевски има проблем во остварување на ветеното, бидејќи сите му ставаат сопки. А му ставаат сопки, затоа што Груевски многу лошо се снаоѓа и сам се вовлекува во проблемите.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Приватизација на македонското културно наследство

пријавена пред 2 години, 10 месеци. (www.softver.org.mk)

Порталот за дигитизација на македонското наследство го приватизира националното наследство.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура