Инфо за глиша

Корисник од:
28 март 2007
Пријавени статии:
208
Популарни:
154
Однос на популарност:
74%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот глиша (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Мапа на светот каде се патува само со македонски пасош без виза

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (upload.wikimedia.org)

Мапа на светот со означени држави каде се патува само со македонски пасош, со македонски пасош и виза при влез, со македонски пасош и виза.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика

Диктатор howto „преведено“ на македонски

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (bagra.org)

Според Наоми Волф секој wanna be диктатор мора да превземе 10 преродбени чекори со кои би ги уништил уставните слободи.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Зависноста од интернет доби име „discomgoogolation“

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

Се попристапниот интернет доведе до тоа, за прв пат во историјата, да зачекориме во културата на „инстант“ одговори“

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Недела на новинарството: Точноста на информаците во Вечер

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (www.vecer.com.mk)

Петиот пасус во врска со блогот на Филип Петровски попознат како „Вуна“.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Ј*** не ја најдов страницата

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (rainfall-daffinson.com)

Интересна 404 - Страницата што ја побаравте не постои.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

WTF Linux ресторан во Скопје? [фото]

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.flickr.com)

Linux ресторан во Скопје?

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Firefox 3 статистики за симнувањата во живо

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (downloadcounter.sj.mozilla.com)

Статистиките во живо колку симнувања на Firefox 3 има.

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Нарушување на јавен ред и мир

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (kirilica.com.mk)

„Се прашува што толку ги испровоцирало девојките да се степаат. Но се прашувам и дали една од ваквите девојки нема мене да ми се падне за сопруга?“

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Убунту фонтот на кирилица

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (pablisher.lugola.net)

Официјалниот Убунту фонт на кирилица.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Еве зошто [фото]

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (blog.gemidjy.info)

Еве зошто.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Вето на грчки зборови во македонскиот јазик!

пријавена пред 2 години. (kiberkotle.net)

Вето на грчки зборови во македонскиот јазик.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонија неексплодираната бомба

пријавена пред 2 години. (www.a1.com.mk)

Ако имате неексплодирана бомба на вашиот куќен праг, нема да ја удрите со чекан, посебно ако слушате отчукување. Тоа не е ништо невообичаено, освен ако неексплодираната бомба не е Македонија, а чеканот не го држи Грција - добра забелешка од Економист.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Колку плаќаш само ако си копираш твои документи на usb стапче

пријавена пред 2 години, 1 месец. (hedona.on.net.mk)

Колку се плаќа во Македонија како данок за авторски права иако на тој медиум може ако сакаш да снимаш и само твои документи.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Добредојдовте во Иран

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.makfax.com.mk)

Владата предлага алкохолните пијалоци во Македонија во иднина да може да се купуваат само во лиценцирани продавници и тоа во периодот од 06-19 часот во денот.

4 коментари | проблем? | категорија: Политика

Запалена американската амбасада во Белград

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.a1.com.mk)

Добар парадокс фатил А1: „Потоа уследила реакција на полицијата, која најпрво употребила солзавец, а потоа со блиндирани возила од типот „Хамер“ почнала да ги потиснува демонстрантите.“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Шо ти е монтажа не е на Канал5 туку на Макфакс од јули 2007

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.makfax.com.mk)

Сликата т.е. монтажата е на Макфакс од 6 јули 2007 година. Шеста слика е кога на гугл images ќе пишеш „тачи груевски“.

7 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Владата чести со Епп одбрани приватници

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

„Со парите на даночните обврзници не се градат болници, училишта и патишта, како што ни соопшти кампањата „За наше добро“, туку се рекламираат приватни бизнисмени за нивно добро.“

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Мозила ја купила Опера, знае Идивиди, другите појма немаат

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.idividi.com.mk)

Идивиди: „Mozilla веќе е присутна на пазарот за софтвери за мобилни направи со своите Skyfire и Opera.“

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Израел ќе им се извини на Битлси...AC/DC

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (antipunkt.blogspot.com)

Израел ќе им се извини на Битлси, не на AC/DC, не на Битлси, не на AC/DC.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

„Еден застрелан за убиството на полицаецот...“

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.makfax.com.mk)

Според насловот на Макфакс мислиш дека МВР се одмаздило за убиството на полицаецот.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести