Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот глиша, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Google го официјализира google.mk

пријавена од kristijan пред 6 месеци, 1 седмица. (google.mk)

Од денес Google како официјален домен за Македонија го користи google.mk. Порано тоа беше http://www.google.com/intl/mk

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Технологија

Како работи TIME.mk ?

пријавена од starchild пред 6 месеци, 1 седмица. (www.time.mk)

Сите детали за тоа како работи TIME.mk Оваа статија е дел од ICT Innovations Conference (http://ict-act.org/) одржана во Охрид, од 28 до 29 Септември 2009.

0 коментари | станала популарна пред 6 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Наука

Енциклопедијата на МАНУ е плагијат на Википедија?!

пријавена од ivica пред 6 месеци, 1 седмица. (razvigormk.blogspot.com)

За прекршувањето на лиценцата Википедија може да ја тужи МАНУ. Ако не знаете англиски, може да ви се најде локализираната верзија на претходната верзија на лиценцата, односно договорот за неекслузивно пренесување на авторските права: Наведи извор-Сподели под исти услови верзија 2.5 Македонија.

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Сешто

Учебници за основно во PDF формат

пријавена од gocem пред 6 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Владата на својот сајт објави учебници за основно, во PDF формат. Panta Rei ја нуди прочистената колекција за преземање преку торент. Има и објаснување зошто...

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Луди девојки 3 NSFW

пријавена од kristijan пред 7 месеци. (www.selotejp.com)

Следува третиот дел од Луди девојки, со уште по секси и по жешки девојки.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

пријавена од kristijan пред 7 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

0 коментари | станала популарна пред 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

IPCOP Вашиот полицаец во локалната мрежа а богами и прекрасен Firewall

пријавена од ivica пред 7 месеци. (blog.designova.info)

Еве една цела година се токмев да инсталирам нешто што целосно ќе може да го менаџирам, нешто што ќе го контролира интернет сообраќајот, ќе ми биде гејтвеј ќе има веб пристап и user friendly околина и покрај тоа ќе може да се поврзам преку SSH.

3 коментари | станала популарна пред 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Google Translate: конечно и на македонски!

пријавена од tom пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Ете, после неколку месеци тестирање (меѓу другото, и на picasa приметив дека имаа обиди :)), Гугл ја објави алатката за преведување и на македонски! Ај честито :)

1 коментар | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Радишани Држава !

пријавена од Debel пред 7 месеци, 3 седмици. (www.radisani.com)

Ајде радишанци, полека полека до неостварениот сон држава ! :))) Секоја чест ... :)

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

ZyXEL ја прослави својата 20- годишнина

пријавена од MetalGear пред 7 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

На 20-ти август оваа година, ZyXEL ја прослави 20-годишнината од своето постоење на пазарот за мрежна опрема. Со цел да се спојат минатото и сегашноста, ZyXEL започна со потрагата по сопствениците на најстариот ZyXEL производ.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Зошто Facebook Page, а не личен профил

пријавена од strajkoski пред 7 месеци, 2 седмици. (komunikacii.net)

Повеќе од една година се обидувам да им укажам на луѓето кои сакаат да бидат присутни на Facebook со некој бренд, дека креирање на страница е вистинскиот начин да се направи тоа.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Грција гори затоа што тоа го дозволува политиката

пријавена од strajkoski пред 7 месеци, 2 седмици. (www.dw-world.de)

На лошите искуства се учи! Оваа народна поговорка важи насекаде, само се чини не во Грција, оценува коментаторот на весникот „Ди Велт“, Борис Калноки.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Не, ова е Гугл транслејт на Македонски

пријавена од глиша пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Гугл транслејнт на Македонски (You look great.)

3 коментари | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

[video] How to impress a girl by lighting her cigarette in a new way

пријавена од zlochko пред 7 месеци, 3 седмици. (www.wonderhowto.com)

...и тогаш девојката ја фрли цигарата и клекна на колена! :))))

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

На електронски табли ќе се гледа кога ќе дојдат „двојка“ и „петка“

пријавена од strajkoski пред 8 месеци. (novamakedonija.com.mk)

ЈСП од септември ќе постави табли на десет станици што ги користат овие две автобуски линии, а со помош на „џи-пи-ес“-системите во автобусите ќе се даваат информации уште колку минути патникот ќе го чека возилото и дали тоа ќе доцни.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија