Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Како да Порачуваме Работи Преку Интернет

  пријавена од spiritfly популарна пред 1 година, 11 месеци. (spiritfly.blog.com.mk)

  Краток водич во кој се објаснети во главни црти, работите кој ви се најпотребни да ги знаете доколку никогаш не сте порачувале продукти од интернет, но би сакале да почнете денес.

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Superhiks - …и сега што?! […and now… what?!]

  пријавена од alifaan популарна пред 1 година, 11 месеци. (alifaan.com)

  Новиот албум на Superhiks.

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Благодарност до Мк Wordpress тимот кој ми спаси 700 поста

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 11 месеци. (arheo.com.mk)

  Благодарност до Мк Wordpress тимот на кого се обратив за помош. Не дај боже, но овие упатства можеби некому ќе му бидат од корист во иднина.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Како 10 македонски M-48ки стигаат до Iron Man (виа Штип)

  пријавена од kzograf популарна пред 1 година, 11 месеци. (config.blog.com.mk)

  Следејќи ја сторијата на Wired за испирацијата за ликот на Тони Старк во филмот Iron Man, налетав на блогот screenrant, каде што има фотографии од пустинските сцени кои биле дизајнирани за филмот. И таму - македонски, кирилица! Листа за конзервација.

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Да, да... оооо НЕ!

  пријавена од chale популарна пред 1 година, 11 месеци. (chale.blog.com.mk)

  Рони О`Саливен, капа доле. Ама да не си ни помислил...

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Напредно блогирање, како тоа звучи

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 11 месеци. (vuna.info)

  информација и повик за пријавување на работилницата за напредно блогирање која ќе се одржи на престојната Glocal конференција

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  МКД во ВОЈНА

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (ogisinko.blog.com.mk)

  Она што официјалната политика неможе и несмее да го каже, можат и треба нашиве Форумаши. Луѓе ние сме во необјавена војна со Грција. Тие се’ повеќе ке настојуваат да не уништат, што е нормално во секоја војна, Ние ке стануваме се пожилави.

  6 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  No more sea! No more Adriatic sea!

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Негде во некое село блиску до Загреб влегов во некое селско ресторанче-биртија. Немаше слободна маса. На една маса на четири столчиња седеа две момчиња и две девојки, едно столче беше празно. Тргнав накај нив и културно ги прашав дали може да седнам на празното столче.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Рулет

  пријавена од Sokol популарна пред 1 година, 11 месеци. (v-deko.blogspot.com)

  ...Пред зори, истите тие пет старци се збираа и заминуваа во посета на девојката (или жена) што се беше помолила истата ноќ. Таму, ритуално се ослободуваа од нејзината облека, а потем со неа играа рулет.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Живинарска фарма

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (oksimoron.blog.com.mk)

  По три недели двоумење претседателот реши да реагира до ООН за очигледното прекршување на привремената спогодба од страна на Грција. И тие три недели по се изгледа не биле доволни за размислување. Требало да подума уште троа...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Зошто „Писателот Варски и други раскази“ не е добра книга

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 11 месеци. (babamitrajanka.blogspot.com)

  ....општо е познато оти таа книга не е и не може да е добра од неколку очигледни причини:

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Форумски Идиоти

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (ogisinko.blog.com.mk)

  Оги Синко им пиша писмо... Се собрале “интелектуалци“ на форум, на чело со Бучковски, Ордановски, Чашуле... Се’ отпишани.

  8 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Зошто блогираш?

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година, 11 месеци. (komunikacii.net)

  Анкета наменета само за блогери. Има за цел да ја открие практиката на блогирање, мотивацијата и нивото на себеотркивање. Ќе се обидам да ги употребам сите канали за да ја испромовирам максимално, со цел да ја пополнат што е можно повеќе блогери. Помогнете.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Провинција напаѓа!

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 11 месеци. (babamitrajanka.blogspot.com)

  Да не се разбереме погрешно. Немам ништо против провинцијалците, зашто на некој начин и самиот спаѓам во таа група и супер ми е. Овде, муабетот ми е за провинцијалските учителки.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Плескање на Утрински глупости

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  ...ако почнам вака да ги редам текстовиве на утрински, а богами и на други дневни весници 5 месеци нема да станам од компјутер...ЛАГИ на ТОНИ, шарлатански текстови, џабе фрлени 10 денари, ни раце не можеш да си избришеш со ваков весник, а камоли па мозок некој да ти избрише...

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Утрински весник и нивното неЦЕНЗУРИРАЊЕ на коментари

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Изгледа знаат дека не купувам весници, па затоа цензурата...поради што друго?! Од денес бетер ќе го бојкотирам Утрински Весник, ќе ги купувам сите примероци од весникот од секоја трафика која ќе ми се најде попат, а потоа непрочитани ќе ги палам!

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Најбизарниот блог банер што го имам сретнато

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 11 месеци. (tribun.blog.com.mk)

  А има многу... Но во таа огромна конкуренција овој е Квентин Тарантино во светот на банери за македонски блогови. Културно-политичко-воен шок :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Прстот до средниот прст

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Па нели две години пљампаат дека владава не работела како што треба, била корумпирана, била неозбилна...епа драга ем мила партизанке Радмила, еве ти шанса да ги разобличиш нивните смрдливи чорапи! Сакаме власт која нема да биде таква како што велиш, ТЕБЕ ТЕ САКАМЕ РАДМИЛА!

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Пиноче Македонец!

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 12 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  П.С. Примам нарачки! За 200 евра од текст-пост ќе пишувам квалитетно против било која партија. Ајде навалете!

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Мелодраматични мелодии

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 12 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Бедни се мислите, уште победни се зборовите, најбедни се речениците.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови