Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Интелектуалци? Навистина?

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 9 месеци. (babamitrajanka.blog.com.mk)

  Кога на доблесен човек ќе му посочиш грешка, тој ја поправа и се заблагодарува. Кога на некој што глуми интелектуалец ќе му посочиш грешка, тој се налутува, те исклучува од комуникацијата и се врти на другата страна, со чувство на надмоќ.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Блогерска солидарност - дали вие реално би помогнале?

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 9 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Дали ако македонски блогер е обвинет за нарушување авторски права или клевета, за правење нешто што сите други го прават или како обид да му се наруши слободата на говор, би придонеле конкретно во напорите за негова (или нејзина) одбрана.

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Македонија на РТР Планета

  пријавена од Spartak популарна пред 1 година, 9 месеци. (vbb.blog.com.mk)

  На Руската национална сателитска телевизија РТР-Планета која многумина од вас ја имаат на кабелска се дава еден документарен серијал за странски земји под наслов Вокруг Света, а чија водителка е шармантната Ирина Пудова (не у смисла секси, него онака срцушко е ко срниче или лисиче само збори и збори

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Bookmarklet зa кајмакот

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 9 месеци. (mislam.blogspot.com)

  Goodbytes направил bookmarklet, јас го тестирам пријавувајќи го написот за него. :)

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Лов на блогери

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 9 месеци. (www.on.net.mk)

  Од 2003-та година, 64 лица завршиле зад решетки само затоа што ги објавиле своите критички мислења на блог.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Состанокот

  пријавена од Sokol популарна пред 1 година, 10 месеци. (v-deko.blogspot.com)

  Веќе неколку месеци разговараа на интернет. Оставаа еднаш коментари на еден ист блог, во исто време, на некој текст што се однесуваше на слободата на Тибет и нејзиното никогашно неостварување. Препукувајќи се, разговорот го префрлија на некој месинџер. Оттогаш, зборуваа по неколку пати во денот...

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Пријатно изненадување

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 10 месеци. (luminata.blog.com.mk)

  Он.нет си ја призна грешката, се извини и го врати блогот во употреба.

  4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Татарско-Балкански дијалог

  пријавена од Darvel популарна пред 1 година, 10 месеци. (anti-istorija.blog.com.mk)

  Кога Татарите стигнале на Балканот имало краток дијалог со нивните нови соседи. Еве отприлика како бил. Татари: -Кои се најсилните, најстарите и најубавите овде? Сите: (едногласно) -Македонците! Татари: - Епа, ние нив ќе ги имитираме.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Цензура!

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 10 месеци. (luminata2.0.blog.com.mk)

  Експресно избришан блог поради линк до порно клип, во ситуација кога едно чудо антимакедонски „блогери“ заговараат уништување на Македонија и слободно си функционираат! Чудна некоја политика си има он.нет....

  15 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Сајбер манијаците ги демнат децата!

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 10 месеци. (porno.blog.com.mk)

  Постот е сè о.к. но видете кое лицемерие е, ако се земе фактот дека од левата колона на блогов во рубриката: Порно линкови, има линкови до Young porn, Teen porn pictures... Погледнете ги линковите и отценете колку години имаат девојчињата.

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  ИНИЦИЈАТИВА!!!

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 10 месеци. (algorit007.blog.com.mk)

  Одлична предлог-иницијатива од Алгорит007 .. Претсадетолот на Македонија со велосипед до самитот во Атина .. ја има целосно мојата подршка

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Поезијата на Тупак Шакур

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 10 месеци. (babamitrajanka.blogspot.com)

  Мал избор од поезијата на еден одличен поет, во мој препев / превод.

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Фустани во плакарот

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 10 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

  Две можни читања на фамозниот рекламен спот на Шекеринска. Јунак-политика или излез од плакарот? Родово сензибилизирано толкување на рекламата.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Нацисти на Балканот

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 10 месеци. (antipunkt.blogspot.com)

  очекуваме појава и на македонска нацистичка партија. Посебно што насекаде се појавуваат секакви нацистички тенденции како на пример онаа со кампањата „Ти си Македонија“.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Балканските блогови на Pods and Blogs на BBC 5 радио

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 10 месеци. (komunikacii.net)

  Дарко - Комуникации и Ричлиев во интервју за BBC говорат за Македонската блогосфера. Следи линкови и имај трпение со подкастот зашто се на крајот.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Грабежот

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 10 месеци. (sc.blog.com.mk)

  И повеќе од одличен блог-роман на С.Ц. во 44 дела(44 поста). Линков води до првиот дел.

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Конвертор од Кирилица на Латиница за Вордпрес

  пријавена од spiritfly популарна пред 1 година, 10 месеци. (mkwordpress.wordpress.com)

  Задолжителен плагин за македонски вордпрес кој ги конвертира насловите на постовите и категориите од кирилица на латиница за поубави и попријателски кон пребарувачот линкови.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Блогаши

  пријавена од Darvel популарна пред 1 година, 10 месеци. (babamitrajanka.blog.com.mk)

  Кога ќе ме претстават како блогер, добивам чувство дека оној со кој се запознавам го предупредуваат оти имам некаква инфекција, болест, неизлечиво нешто, во секој случај. И воопшто не е пријатно!

  13 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Шаблон приказна

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Стигнаа на координатите, ја внесе шифрата и маскираната база почна да се демаскира. Откако се отвори, бродот слета во базата. Новите доселиници стапнаа првпат на непознатата територија...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Универзалниот јазик - II

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 11 месеци. (my.opera.com)

  Рамајана како и Махабхарата се напишани на класичен книжевен санскрит, или религиозен,филозовски епски санскрит. Облик на староиндискиот јазик е пишуван со писмото Брахми (Брами) и од него се развиле сите писма со кои денес се служат стотина јазици во Индија.

  8 коментари | проблем? | категорија: Блогови