Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Бог се симна на земјата

  пријавена од zabrcanec популарна пред 1 година, 2 месеци. (golemataslika.crnaovca.mk)

  Слободан Томиќ го симна Бог оти Гласот на народот така му кажал.

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Со кој ум?

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Некогаш стварно не можам да ги сфатам луѓево, ама стварно... гледам некои работи кои едноставно ми се невозможни и несфатливи и... Ај ја сфаќам владава кога ми забранува да пијам алкохол, да пушам цигари, да абортирам, да пљукам, да правам ајвар, ракија... за мое добро...

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Што согорува Топлификација?

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.dogon.biz)

  Една голема, огромна лага исплива на површината со новонастанатиот прекин на транспорт на природен гас од Русија… Лага, која по се изгледа - малкумина ја приметија или пак намерно ја премолчаа... Лага која во најмала рака не чини 60% поголеми сметки за парно греење!

  9 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Иронија од рукав

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 2 месеци. (shakespeare.blog.com.mk)

  У цивилизација - дифузни и неповрзани сексуалности, у село си добиваат една фина хомогеност, смисла, линија, хиерархија. Све се уклапа.

  4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Закон за хартиени ќеси - а каде се хартиените ќеси?

  пријавена од ukion популарна пред 1 година, 3 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

  Кога прв пат слушнав за законот за хартиени ќеси како љубител на природата си реков - одлично. После први, кога ми се потрошија залихите на храна која ја имав за новогодишните празници тргнав да купувам за следните празници добро информирана, по новиот закон да барам хартиена ќеса...

  12 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Новогодишна честитка

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 3 месеци. (ztvk.crnaovca.mk)

  Среќна ..

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Послушна "иднина"

  пријавена од zabrcanec популарна пред 1 година, 3 месеци. (golemataslika.crnaovca.mk)

  Кратки видео елаборати за проблемот на македонската младина наречен полтронство, послушност, корумпираност, умилкување...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Енџи и Буљо

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 3 месеци. (kiberkotle.net)

  Енџи е најголем фраер во маалото… се шета слободно… им кажува на другите што да прават, како да мислат и кажува кој е крив за работите.

  9 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Отпор 2009

  пријавена од јован популарна пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

  „Ќе ни велат „ти си шизофреник, ќе имаш црвена рецепта, ти си пијаница, нема пиво после 7, ти искажа клевета, одиш во затвор“ и ние само ќе голтаме.“

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Како до продажба на интернет

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.dogon.biz)

  MoneyBookers & 2CheckOut за вас надежни трговци!

  12 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Заработка преку блог

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 3 месеци. (komunikacii.net)

  Да се стартува блог е бесрамно ефтино и едноставно, постојат огромен број бесплатни сервиси каде за пoмаку од две минути може да се направи пристоен блог. Од друга страна пак да се заработува со блогот е вистински предизвик.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Блог терминологија: 5 кратки појаснувања

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година, 4 месеци. (komunikacii.net)

  Еве зошто треба појаснување: 1. Има луѓе на кои не им е јасно, а би сакале да знаат кој термин што значи. 2. Има луѓе кои ги употребуваат термините во погрешна ситуација со погрешно значење. 3. Ми треба линк за референцирање :)

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Владина Градина

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 4 месеци. (ztvk.crnaovca.mk)

  Инспириран од Roger Doiron и неговата кампања „Eat the View“,се одлучив да терам слична сопствена домашна кампања за тревникот пред владата да се претвори во градина. Кампањата ќе оди под кечи името - Владина Градина.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Кога точно станавме ДОВОЛНО ДОБРИ?

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 4 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  Одговор на прозивките... Фемгерила, црната овца е нешто многу поралично од фемгерила која ја познававте. Со нови сили, нови сфаќања, нова енергија во виртуелните простори на нас, оние кои знаеме, многу добро знаеме дека никогаш, ама апсолутно никогаш, не сме биле ДОВОЛНО ДОБРИ.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  А калуѓерите, ќе плаќаат ли данок за неженење?

  пријавена од Бунка популарна пред 1 година, 4 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Ели праша: А калуѓерите ќе плаќаат ли данок на државава ако не стапат во брак на 26/28 години? Одговор има?

  8 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  ЦРНА ОВЦА - ЗАТВОРЕНИОТ КРУГ НЕ НОСИ ПРОГРЕС

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 4 месеци. (mecetousko.blog.com.mk)

  На блогосферава и кај блог пишувачите има една нова тенденција на групирање. Оформена е платформата ЦРНА ОВЦА

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Две години Crapwerk

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Искрено, се мислев за емотивен текст кој ќе пренесе колку Crapwerk ми значи и каква улога игра во моето секојдневие, но наместо тоа, се решив за листа на текстови напишани во изминатава година кои лично, многу ми значат. Се потрудив од секој месец да извадам по три текста.

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Замисли се!

  пријавена од oksimoron популарна пред 1 година, 4 месеци. (vuna.info)

  И за замислуење е работава.....

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Видео туториал

  пријавена од borg популарна пред 1 година, 4 месеци. (ribaro.blog.com.mk)

  Добро скоцкан туториал во неколку чекори за блог почетници

  4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Блогери на Наша ТВ

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 4 месеци. (makvideo.net)

  Видео снимка во 5 дела од гостувањето на Фем, Арвена и Дарко во Ало Скопје

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови