Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  АПЕЛ ЗА ПОМОШ

  пријавена од nadezna популарна пред 1 година. (donacii.blog.com.mk)

  Мојата цел не е статијата да биде оценета како добра. Целта ми е да биде посетена и да помогнеме на Јован, осумгодишното болно детенце.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Зошто Мируше ги избегнува претседателските појадоци?

  пријавена од jofe популарна пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

  Одговорот се наоѓа на само еден клик од вас...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Интервју за вработување

  пријавена од roxy популарна пред 1 година. (nadezna.blog.com.mk)

  Занимливо и инструктивно сведочење на Надежна која повеќе пати се има осврнување на овие теми од општеството. Секако дека познато ви е ова како ’добарден’, меѓутоа интересна е дебатата со големиот апологет за феудално и робовласничко општество Лавот-гравот.

  9 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Пад на популарноста

  пријавена од Sigurd популарна пред 1 година, 1 месец. (gaudi.blog.com.mk)

  Причини за падот на популарноста на блогерајот на Он.нет со интересна дискусија

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Коце - Топ Шоп

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 1 месец. (mojon.blog.com.mk)

  Коце Трајановски, кандидатот за градоначалник на главниот ни град, решил да го рестартира сатот на Старата железничка станица. Освен шо ќе му мавнел рестарт, ќе му опнел и формат, па ќе му го делитнел споменот од шеестрета, бидејќи не бил важен. Јебеш шеестрета, двајспрви век дојде.

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Г-точката- аларм за задолжително сексуално образование во партиите

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 1 месец. (femgerila.crnaovca.mk)

  Драга Марина, Ти пишувам како твоја сограѓанка која е загрижена за сексуалната неедуцинарост на дел од младината во нашата држава која себеси се нарекува- унија на млади сили на вмро-дпмне. Маринче, пред целата македонска јавност, ти, во името на унијата на млади сили, го запраша професорот Фрчков

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Вовед во изборна визуелизација

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 1 месец. (iacovibus.blog.com.mk)

  if you don`t believe come and see

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Да не се зезаме. Евровизија е сериозна работа.

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 1 месец. (mojon.blog.com.mk)

  Не планирав да пишувам пост за Шитовизија али мора да ја одбележиме изјавата на неделата, нАли... Се надевам го гледавте изборот или барем крајниот дел кога се гласаше бидејќи добар сеир падна богами. Дефинитивно најзакон дел - изјавата која го краси насловот на овој пост. Некојси чичко...

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Да сменам тема само ...

  пријавена од kapsarovb популарна пред 1 година, 1 месец. (dezinspiration.blog.com.mk)

  Мало потсетување на нив и нивните прашања... Доста само нас нешто ни фали!?

  4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Научи некој што го сакаш да блогира

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 1 месец. (mk.globalvoicesonline.org)

  ... и немора да биде во чест за Св. Валентиново, нека биде атер за Св. Трифун, или атер за Јода и сл.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Модните трендови од нашето славно минато

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Гледам ви јас ова дебативе, т.е. историскиоф шоудаун, за такви си истории, онакво си наследство, проблем со име, грци-буљаши, ЕУ клошари, ура-патриоти, уа-предавници, изолационисти, букефалисти и сличито. Мошне интересно, каде-каде поинтересно од последното светско првенство.Негде се воодушевувам...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  СКОПСКА ШЕМА - скопскиот ноќен монструм

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (mecetousko.blog.com.mk)

  После подолго време, минатата есен бев во една скопска дискотека која го носи името на американскиот бомбардер Б2...или сопственикот имал друга намера па името нешто друго му значи.После една фуриозна свадбена веселба, дурштвото ме натера да стапнам во една скопска дискотека иако се бев заколнал...

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  И ти ли сине Кире?

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Пијам кафе, се расонувам во три после пладне, листам весници, се информирам, кога наеднаш... ШОК!!! За малку шо не доживеав спонтан абортус што пак само по себе би претставувало убиство. Читам и не верувам, препрочитувам, пак не верувам. Кире наш, онај де Македонскион, решил да се здружи со...

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Сум ти сонил, сум се сторил партиски војник!

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Може немаше да го пријавувам сонот, ама што да правам кога во сличен таков сон сум заглавен во делот кога паѓам, паѓам, паѓам ..

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Шмиргла

  пријавена од chale популарна пред 1 година, 2 месеци. (chale.blog.com.mk)

  а цело тоа време си набљудуван од напалени Бед Блу Бојс хулигани...возењето у контра правец за малку не заврши у паркирано џандарско ауто...максимално неопходен сон, кој е проследен со хрчење на пијан Егеец

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  No Face No Facebook

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Е па „No Face, no Facebook“, со пардон и почитание кон исклучоците… Сите мои надежи еден ден да станам благодостоен народен парламентарец паднаа во вода кога дознав дека нема Facebook во собраниските простории и кулоарчијна. Ич-од-ич не се трудам, ај’ ти се молjа.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  спонзоруша

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (simplegirl.blog.com.mk)

  Минич до гз, за да и се луфтира Малата знае добро да бира. Секој што ке влезе го мерка до пети Ги оценува неговите приходи и буџети Она е дама, се понаша како мис, А дома јаде ајвар и пуши родео слимс. Со секого она муабет нема, И секој ден е на кеј, на кафе-шема.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Ако не можеш да ги победиш, замолчи ги!

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Македонија е 11 на светското ракометно првенство, Кире сруши рекорд, заушките напаѓаат а што би рекле од Едноки - над Македонија се раѓаа забрани од Советот за радиодифузија. Фраериве неможејќи да се грижат дополнително за хаосот кој (ќе) се случува пред почетокот на изборната кампања решија да...

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Остваруваат

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Во време кога се потсетуваме кој на кого му купувал цигари на делење од гранапчето и кафе од автоматот во холот на Правен, кој на кого му мачкал ајвар в канцеларија и кој бил перниче на долга магарица, како да подзаборавивме на добрите работи кои ни се случуваат.

  5 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  За Абортусот

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 2 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  Мислам дека е крајно време да го промениме светогледот отаде нацијата и идентитетот и жената да се ослободи од вековната икона на чуварка на нацијата и машина за репродукција. Сакам децата да бидат сакани, но и посакувани, женските тела неколонизирани и автономни, а националистичките пароли и инстан

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови