Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Сакам споменик за Тоше... на сред скопскиот плоштад! И точка!

пријавена од speculatio пред 2 години, 5 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

...а Вие прочитајте зошто.

станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Биста, добро. Но на сред на плоштад? Хмммм - не.
  На сите ни е жал, супер беше додека беше жив ... all that, но дај, размисли. Не е баш дека ја ослободил Македонија.
  Кога сме кај тоа, не сум ниту за Александар Македонски - тоа е инает на Грците, а не реална состојба на работите.

 • -1 глас

  Хм... дали ја ослободи - па во право си: не. Ама затоа ја сплоти. Без разлика колку кратко ќе трае...
  Ма не е битно.. кој што сака нека си мисли. Јас сум убеден дека заслужува и ако можам некако да помогнам во остварување на идејата, тоа на драго срце ќе го направам.

 • -1 глас

  Собирај бронза.