Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Петиција за спас на Охридското езеро од урбаната мафија

пријавена од nadezna пред 1 година. (protectors.blog.com.mk)

Можете да разгледате, па и да потпишете...

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  Што? Скопјани да го спасуваат Охридско езеро од охриѓани? Ма дај...

 • +1 глас

  па нели охридско езеро е скопско, дадено под наем на неодредено на охрид?

 • +1 глас

  Блогов е со ептен лош изглед и usability, ама идејата е за почит.

  А да... Бајтс, летово ќе дојдам пак да ви се мочам во езерото! :)

 • +2 гласови

  Ако е така, тогаш пази си ја колата. :-)

 • +1 глас

  Некаде мислам дека беше 2002 година, додека во Охрид сеуште имаше резервна полиција, се паркирав спроти поштата на улица кај што има такси стојалиште. Имав намера подоцна во ноќта да го преместам авотомобилот, но што од умор, што од пијанство се прибрав во сместувањето кај Чинарот и заборавив да го спроведам планот.

  Можеш да го забележиш моето изненадување наредното утро кога колата ја најдов качена на тротоар (крената со раце и качена!)... а таблиците никаде ги нема.

  Беа потребни вкупно 5 дена и фаќање врски до командирот на сообраќајната полиција кој по потекло е од с. Свиништа за да се најдат таблиците. Сите 5 дена биле кај резервен полицаец кој си ги возел во гепек.

  Охриѓани се многу незгодни луѓе! :)

 • +1 глас

  крената со раце? лол

  чак норис сигурно тоа.