Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Остваруваат

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Во време кога се потсетуваме кој на кого му купувал цигари на делење од гранапчето и кафе од автоматот во холот на Правен, кој на кого му мачкал ајвар в канцеларија и кој бил перниче на долга магарица, како да подзаборавивме на добрите работи кои ни се случуваат.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  - А што ги помагаат македонските медиуми со реклами?
  - А што им помагаат на ИТ фирмите (Акцент, Дуна...) со постојано менување на правилата за фискални каси? (умно, умно...)
  - А сега, кога ќе го забранат абортусот, што ќе им помогнат на македонските увозници на пелени?
  - А што им помагаат на македонските новинари со директни депозити на нивните сметки? (прашајте го Латас, ќе ви каже)
  .
  Има уште, бескрајни се успесите на „пешаците“.

 • +1 глас

  абе да, законот за абортуссс...затоа јас се чудам цело време зошто не ми даваат жените. Доле влада!!

 • +1 глас

  како привремено решение, напрај си лажна медицинска потврда дека ти е извршено вазектомија :)

 • +1 глас

  да, тоа би било доволно викаш? :)

 • +1 глас

  - Еј ова тетрисов јака занимација беше на часовите, али ни ги сменија јузерите и сеа неаме тетрис - со натажена фаца и очи во кои се гледа жар и желба за успех вели тој, и додава - а иначе рекорд ми беше 100 000.

  :)