Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

OSLiving најдобриот сајт за Open Source програми

пријавена од alifaan пред 2 години. (alifaan.cyberlounge.biz)

Сајт на кој можете да најдете голема база на Open Source програми. Вреди Да Се Види.

станала популарна пред 2 години | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  зошто го користиш терминот Open Source? Правилниот термин е слободен софтвер на чист убав литературен македонски јазик :)

 • +1 глас

  Во принцип сум многу против вештачки преводи на странски термини, но во овој случај постои асален превод... Наполно се согласувам!

 • +1 глас

  Не се сетив во моментот кога го постирав постот, но во следните постови ќе внимавам на овој термин.
  фала на забелешката.