Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонски Вордпрес Тим

пријавена од icko пред 2 години, 1 месец. (mkwordpress.wordpress.com)

Приклучете се за да ја развиваме оваа платформа, да преведуваме, да правиме теми, да си играме со Вордпрес наместо со петарди :)

станала популарна пред 2 години | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Пријавете се тука или пишете меил на ivica.micev[at]gmail.com

 • +1 глас

  Нема да бидам од голема помош, но ве поддржувам. Време беше на некој да му текне;)

 • +1 глас

  Еве ме и мене - Вордпресџија одамна.

 • +1 глас

  Вордан и сите други... пишете меил за да ви дадам привилегии на блогот да пишувате :)

 • +1 глас

  vordan -majmun- infoproject.biz

 • +1 глас

  Остаив коментар на блогот но поради некоја причина не се појави (не ми ни кажа дека е задржан за преглед), па еве и тука да пишам.

  Јован Костовски (chombium ет гмејл) го преведува wordpress на македонски, може ќе сакате да го контактирате и него.

  Поздрав.

 • +1 глас

  Контактирано е со Чомбе... сепак фала за инфо ;)

 • -1 глас

  супер, гуд лак.