Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

KajmakKopce 0.1- Wordpress plugin

пријавена од zborovi пред 2 години, 1 месец. (zborovi.info)

Скриптата е модификација на скрипта за Digg од Kenny Carlile. Ако сакате полињата за текст и насалов на кајмакот да се пополнуваат автоматски тогаш оваа скрипта ви го извозможува тоа, кајмакот на друга страна не ви овозможува. Затоа праќајте им спамови секој ден.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  може да ја хостирате на вашиот хост зошто јас имам забрана за снимање архивирани фајлови. и погрижете се да нема грешки во архивата.

 • +1 глас

  И ај сега објасни ми како тоа имаш забрана на хостингот, а истиот им го нудиш на луѓето како најдоброто решение за 165 денари месечно?! Па нели си ти газдата?

 • +1 глас

  Блогот ми е хостиран на бесплатен сервер, а инаку тој што го нудам нема забрани никакви освен за илегални содржини. Англиската верзија е платена и е со неколку домејни. Како и да е цената е прифатлива во споредба со hostiraj.com.mk и било кој друг македонски сервис. Како и да е иста понуда ќе има наскоро и преку фирма (сајтот е во изработка).
  Нема потреба блог да хостирам на платен сервер, барем не додека користам само 15% од лимитот на базата, и се додека сообраќајот не надмине 5 гига.

 • +1 глас

  знаев дека вакво нешто ќе настане кога хостирам сајт за хостирање на бесплатен сервер ама не сакам сајтот од фирмата да го рекламирам на мојот блог, а ако се продаде нешто од тука ок, ако не здравје. од Зборови хостинг домејнот да ми излезе гратис доволно е, а не ни очекувам повеќе.

  Инаку мораш да признаеш дека 165 денари за 15 гига со 300 гига сообраќај не звучи лошо, без забрани, 20 бази, гарантиран 99,9 аптајм, враќање на пари за 30 дена, во споредба со другиве наши хостинг фирми ова е своевидна револуција. Плус домејните се по 6 евра што е поефтино дури и од водечките светски компании ама затоа не вадам кеш од нив ама баш ич.

 • +1 глас

  лажам домејните се по 6 долари, а не по 6 евра, што му доаѓа уште поевтино.

 • +1 глас

  Ма се додека не е беспари, се ти е џабе, не се фурај толку дека си јак, знај, не си!

 • +2 гласови

  не се фурам дека сум јак, само ме нервира што хостингот кај нас го наплаќаат по 5000 денари за 250 Мб и 5 гига сообраќај.
  фирма кога купува кај нас плаќа на фактура а не преку интернет.
  мене страницата за фирмата ќе ме чини десетина евра (.мк адреса) и неколку дена работа, хостинг веќе имам така да тоа не го рачунам за трошок. ама затоа ќе понудам многу повеќе за многу помалку. аман веќе од монополи на хостингот во Македонија. сакаат да заработат 50 евра од пакет. е неможе така. мене доволно ми е да ги вратам трошоците, а ако не ги вратам не е ни важно, повеќе е од револуционерни, бунтовнички причини - колку да издејствувам барем паѓање на цените.
  а и сето тоа околу хостингот излезе сосема случајно , плус немав некој попаметна работа во меѓувреме и така.

 • +1 глас

  хахха, а ако немаш попаметна работа, па некој ден наминеш од кај Валијант, и таму да ги срушиш цените, да не се по 100 евра на глумец од сработена женска??

 • +1 глас

  http://www.zborovi.info/download/kk.rar

  ете и рар, да не се буните