Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Интервју за вработување

пријавена од roxy пред 1 година. (nadezna.blog.com.mk)

Занимливо и инструктивно сведочење на Надежна која повеќе пати се има осврнување на овие теми од општеството. Секако дека познато ви е ова како ’добарден’, меѓутоа интересна е дебатата со големиот апологет за феудално и робовласничко општество Лавот-гравот.

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +5 гласови

  Гравот, немој вака да плачеш и цимолиш, осетлива сум на машки солзи .

 • +2 гласови

  Маестрално. без зборови ме остави...а тоа знаете ретко се случува.

 • +1 глас

  хехехех фем. ко што сме во дефицит со стенд ап комичари и други облици на комедија среќа ги имаме лавковци,гравковци,перси и остало ;))

 • -1 глас

  добро Лавко, кај си и овде да им објасниш на читателите и дискутантите како тоа ете ние сеуште сме во главите комуњари и затоа не ги сфаќаме ГАЗДИТЕ и тој амерички систем ?? таму кај надежна те распарчија , ти фуфка и овде да не те дорасчеречат ?? ;))

 • -2 гласови

  Затоа сме во суфицит од ретардирани фаци како Рохи.

  Тебе празна црпко од Титовите леви сили и со инка не може човек да ти тури и затоа можиш само да си направиш еден факоф и да не труеш многу околу мене оти не сакам да си го затнувам носот заради дебилни смрдли. Ај сега одеби.

 • -1 глас

  Добро , па зарем е можно? најголемите христијани , почитувачи на црква, религија, традиција се најголемиот шљам по избор на зборови , речник..?

  можно ли е , црквата, антиката, одајата на хефастион, волку да ја фрустрира индивидуата што таа потполно изгубена плута во вакум просторот на екстремната вербална онанија и линчување, секестрирање на неистомислениците.. ?
  ?

 • -1 глас

  Да, можно е! Многу јака поента употреби, алал да ти е... Небаре Најческа ти е ментор. Туку, тука сте негде и двете. Ај ти кажав да не повторувам, прочитај си погоре.