Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

И ти ли сине Кире?

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Пијам кафе, се расонувам во три после пладне, листам весници, се информирам, кога наеднаш... ШОК!!! За малку шо не доживеав спонтан абортус што пак само по себе би претставувало убиство. Читам и не верувам, препрочитувам, пак не верувам. Кире наш, онај де Македонскион, решил да се здружи со...

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  најјако..... навијачи збор!

 • +1 глас

  Наместо да стане Пепи Манасков, ќе стане Дарко Панчев или Пеце Наумовски. :(
  Не е што влегол во политиката, тоа не е проблем, туку со кој тоа влегол...

 • +1 глас

  Дорина чоколадо, VIP, Слободан Даневски. Што им е заедничко? :)

 • +1 глас

  контрадикторна е онлајн заедницата фанови на Кире.
  минатата недела по фејсбуците сигурно илијадници пати пишуваше: Кире за претседател, Кире за премиер и сл.
  Човекот еве ве послуша, исто како и во ракометот (случај беше Р.К.Овче Поле) си почнува од локално ниво па да си тера натаму...

 • +2 гласови

  Јас не сум велел Кире за Прецедател, а за другите не знам.
  Но, да настапуваш заедно со Даневски Феудалецот (светиниколскиот Ѕинго)...

 • -1 глас

  аха да, не си велел. Пред мене викаше кога бевме в кафана...

 • +2 гласови

  Добро де, тогаш те варав со друг. Па и ти каков си, одма се љутиш! :)