Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Гугл совет: Дипломирајте учење

пријавена од новица пред 1 година, 8 месеци. (googleblog.blogspot.com)

Се надевам нема да пречи да пријавам статија на англиски. Ова е официјалниот гугл блог за тоа што треба да научите на училиште

станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  Хм, според ова, многу наши политичари како да не завршиле училиште... :)

 • +5 гласови

  Новица, ова многу добра статија. Точките кои се во неа набројани се токму оние кои недостасуваат во нашето образование, на начинот на кое тоа е конципирано. И тоа не зборувам само за сегашното, туку и за „нашето“, односно јавното образование во Југославија и сите фази на транзиција до состојбата во која денес се наоѓа.

  Веќе предолго меѓу педагозите владее мислењето дека со авторитет, строгост, бескомпромисна контрола и оценување, како и „богат“ наставен материјал, дека тоа е начинот да се „извадат јаки генерации“. Вистината е дека „јаки“ се само тие кои самите од себе се залагале уште неколку часови секој ден, со цел да си ја задоволат потребата за знаење.

 • +3 гласови

  Можеби овде лежи одговорот:
  http://www.ted.com/index.php/talks/ken_r...

  Погледнете ги и другите видеа. Најинтересната страница на интернет што до сега сум ја сретнал.

 • +1 глас

  ех злочко, кај си на сподели кино 100пати сме ги пуштале TED (меѓу кои и ова).

 • +2 гласови

  Претпоставувам дека соодветниот коментар би бил следниот: O:-) а вистината би гласела: се оженив. :))

 • +3 гласови

  „се оженив“

  Не знам дали да ти честитам или...?

  Се зезам, со среќа и излегувај фром тајм ту тајм. :-)

 • +2 гласови

  Ееееее фала ти Бајтс! :) Ако не си женет ко ќе ти биде ќеф... и ти вака ко мене да се „заебеш“. :)

 • +1 глас

  честитки и од мене... одамна не сме се виделе, а те читкам од време на време...