Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Да не се зезаме. Евровизија е сериозна работа.

пријавена од jofe пред 1 година, 1 месец. (mojon.blog.com.mk)

Не планирав да пишувам пост за Шитовизија али мора да ја одбележиме изјавата на неделата, нАли... Се надевам го гледавте изборот или барем крајниот дел кога се гласаше бидејќи добар сеир падна богами. Дефинитивно најзакон дел - изјавата која го краси насловот на овој пост. Некојси чичко...

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  многу време си посветил на евросонгот со постовите :) и овие Сленг... ок се ама ми се чини одма здосадват.

 • +2 гласови

  s/здосадват/здосадуваат

 • +2 гласови

  и не само со постовите...
  и пред тв многу време поминав...
  не поради друго, туку поради дечкиве кои го имаа рецептот за евровизискиот циркус, ама ој докажи им на некој старци во жири...
  инаку одамна не сум гледал евровизија, а и нема да гледам понатака, ова беше исклучок :)