Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

ЦРНА ОВЦА - ЗАТВОРЕНИОТ КРУГ НЕ НОСИ ПРОГРЕС

пријавена од ribaro пред 1 година, 4 месеци. (mecetousko.blog.com.mk)

На блогосферава и кај блог пишувачите има една нова тенденција на групирање. Оформена е платформата ЦРНА ОВЦА

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  Ушко ужива во стварање галама, рушење фиктивни стереотипи и водење битки со различни „мечиња“...

 • +3 гласови

  се сеќава доза на резерва во неговиот муабет, па така она: „стварање галама, рушење фиктивни стереотипи“ ти е баш на место.

 • +1 глас

  па... ваљда треба да пишат под кои услови се станува член таму и можеби помирни ќе бидат блогерите.

 • +1 глас

  ќе пишат де :)

 • +1 глас

  Блогерај е само продукт на една компанија, која прави(или сакала да прави) профит од тоа.
  Блогерај никогаш не бил во полоша состојба од сега... ултранационализам, говор на омраза, спам, закани... бљак

 • +1 глас

  кингпин, во тоа е шармот .. не друго, репрезентативно е за тоа кои сме што сме
  се кладам дека вака е у секоја просечна засмрдена кафана во која има најдобра скара и музика а ова се случува(говор на омраза, закани, жените курви , госпот,комуњари, македонија до измир итн)
  додека во некој елитен кафиќ имаш муабети за убунту, iphone,jooce,asimov, ursula le guen, Goethe institut network, пријатели од stanford ulumni, od harward alumni,итн итн..;)

 • +1 глас

  абе се возеле лујџево во југо,стокец,фичо...
  менале на форд,опел,ауди...
  и шо?
  -ако не мом(или нејќум) јас опел да терам,
  никој да нетера?
  шибајте лујџе,ич
  мењач да неве боли.