Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Бог се симна на земјата

пријавена од zabrcanec пред 1 година, 2 месеци. (golemataslika.crnaovca.mk)

Слободан Томиќ го симна Бог оти Гласот на народот така му кажал.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Ништо вие не сте разбрале... се што треба е само да издржите со нервите до кај седмата минута и наредната владина кампања (од кога ќе го укинеме абортусот и ќе ти истераме агностиците) сама ќе ви биде откриена низ зборовите на нараторот:

  „...зас сите вас кои ме чекавте ... и ме дочекавте,
  еве јас сега во македонија доаѓам, јас сега меѓу вас сум,
  да ви ја кажам вистинската вистина која кај вас под земја е закопана...
  Гробот на александар, царот македонски да ви го отворам
  и целиот свет на поклонение да ви го донесам...“

  Слепци едни! :)))) Нели гледате дека ова е само една од мерките за подобрување на состојбата во земјоделиоето во Македонија! Има да ја преораме државата во докажување на идентитетот!

 • +1 глас

  А бе, човек да се сврти да не упаднал во некоја скриена камера, или така нешто... Али Џи, Борат, Топ-листа надреалиста...
  .
  Од друга страна, недостатокот на интелектуален капацитет е една од одликите на оваа власт. Цобе Томиќ (шешир му љубим) е точно тука некаде со IQ - колку што е моментално температурата во Скопје оваа зима.

 • -1 глас

  Па ти власта па власта. Напорен си.

 • +1 глас

  Ако нема вакви луѓе ќе биде досадно. Ваквите појави (Томиќ и компанија...) во државава плачат за некои топ листа надреалиста или монти пајтон. Какви примери и ситуации има...

 • +1 глас

  Ха ха ха не ми се верува. Стварно го "снимиле господ" како им дава благослов на македонците.

  Скроз ненормални дефинитивно.

  Не би ги казнил одговорните во МРТ многу. Еве од мене 6 плати. Нивни. Доста ќе им е да не прават вакви глупости пак