Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Блогерите од Мадагаскар поделени за помошта за земјотресот во Сечуан

пријавена од ignatova пред 1 година, 10 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Владата на Мадагаскар се понуди да помогне на жртвите од земјотресот во провинцијата Сечуан, Кина, со донирање 100 000 долари. Блогосфера на Мадагаскар имаше измешани реакции за оваа донација тврдејќи дека 70% од населението сѐ уште живее под линијата на сиромаштијата.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Блогови

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.