Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  q Translate мулти јазичен додаток за Вордпрес

  пријавена од ivica популарна пред 6 месеци, 2 седмици. (blog.designova.info)

  Q Translate ви нуди можност да направите повеќе јазичен блог со многу едноставна инсталација, многу едноставно додаавање на Македонскиот јазик (со неколку клика и самиот плагин го има нашето знаменце), објавувањето на мулти јазичната содржина е исто така едноставна

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Ајде да се здружиме – Македонска независна блог заедница

  пријавена од ivica популарна пред 6 месеци, 3 седмици. (blog.designova.info)

  Системот се наоѓа на http://bloger.designova.info и е наменет да ги здружии сите блогери што работат на независна блог платформа, сакам да ве поканам сите вас да ми пишете e-mail (ivica.micev [at] gmail.com) и да се здружиме. За да постанете член треба да ми ги пратите следниве податоци:

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

  пријавена од kristijan популарна пред 7 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Конкурс за Blogopedia 2009

  пријавена од Arwena популарна пред 7 месеци, 3 седмици. (blogopen.eu)

  Во контекст на овогодинешниот Blogopen 2009 распишан е конкурс за текст од сајт или блог објавен после 05.09.2008 година.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Градежниците

  пријавена од nadezna популарна пред 8 месеци, 2 седмици. (nadezna.blog.com.mk)

  Уште еден горлив поблем на нашето деморализирано општество, кое заборава на обичните луѓе...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Онлајн „уличарство“

  пријавена од kingpin популарна пред 10 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  И сега еден временски фастфорвард, кога ќе ја видиш нашава реалност, сфаќаш дека уличарството од кое ме чуваше мајка ми денес не да цути, туку е во невидена експанзија! Секако, со една мала разлика, денес во мода не се улиците, туку Information highway-от на Ал Гор...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Македонци-атеисти

  пријавена од Внукот популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (babamitrajanka.blog.com.mk)

  На крајот, откако ќе се отарасиме од сите останати, ќе останат вистинските Македонци, оние со ариевско потекло, оние што припаѓаат на едната и вистинска религија што се занимава со препродажба на хотели на струшкото крајбрежје.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  BLAGODARAM, IMAJTE UBAV DEN!

  пријавена од nadezna популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (nadezna.blog.com.mk)

  ДА БИДЕМЕ ЧОВЕЧНИ СО ТЕТКИТЕ ОД ТИНЕКС!

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Со еден ваш пост помогнете Global Voices Advocacy да добие 3000 долари

  пријавена од razvigor популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (mk.globalvoicesonline.org)

  Парите од наградата Глобал војсис Адвокаси ќе ги вложи во подигање на свеста за нападите на слободата на говор на интернет и на споделување алатки и тактики за активистите и блогерите кои се соочуваат со цензура во различни делови од светот.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Автоцензура во македонската блогосфера?

  пријавена од razvigor популарна пред 11 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Од повеќе извори имам слушано дека бројот на написи и бројот на посетители на македонските блогови опаѓа, што е чудно ако се земе предвид дека бројот на луѓе со пристап до интернет во Македонија расте...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Шако Полумента рулз

  пријавена од Бунка популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (jovanatozija.blogspot.com)

  Окезен Кинез на каса, само се смешка и ништо не зборува, во позадина Миле Китич, а на каса стојат дечко и девојка и се расправаат дали да купат ЦД од Драгана Мирковиќ или Шако Полумента. А јас кога стигнав во домов со пакетот, натоварена како магаре отклучувам влезна врата, еден Шваба позади мене...

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Ем верници, ем комедијанти

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

  Еве, празникот помина, некои си ги искористија трите неработни дена за одмор, некои си славеа во духот на христијанството, некои си славеа по кафани, некои продолжија да ги навредуваат сите кои мислат различно но тоа е она по што се разликуваме едни од други,нели.

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Спорот за името во South Park?

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

  Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

  3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Весела Веронаука

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (majtap.wordpress.com)

  Драматизиран час по веронаука

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Јас, атеистот - наркоман комуњарски

  пријавена од jofe популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

  Деновиве ги гледам „вернициве“ православни, во време на најтешкиот пост пцујат, колнат, вреѓаат се живо. Ај за лепење етикети знам, не е ништо ново, ама си викам барем сега во деновиве на жалост на православниот христијански свет не би требало да ги има црните мисли и зборови...

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Пронајдена професорката на Александар Македонски

  пријавена од jofe популарна пред 12 месеци. (mojon.blog.com.mk)

  Ексклузивно, сензационално и спектакуларно... Мојон Блог дознава дека откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, после половина час копање пронашле и фотографија која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  САЕМ НА КНИГИ ЗА ИЧ ПАРИ

  пријавена од nadezna популарна пред 1 година. (nadezna.blog.com.mk)

  Мој пост, но сепак, корисен и за поширокиот аудиториум... :)

  2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Ви ја претставувам поранешната советска република Туркменистан!

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (pornoezija.blog.com.mk)

  Не знам како ова не стигнало до кајмаков до сега. Некој на блогерај направил список на интересни факти за Туркменистан.

  1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

  Скриена Македноја-фотосесија на "Требениште"

  пријавена од nadezna популарна пред 1 година. (trebenishte.blog.com.mk)

  Неописливо...

  7 коментари | проблем? | категорија: Блогови

  Масовен оргазам

  пријавена од jofe популарна пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

  Случајно налетав на албумот со фотки од централниот митинг на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ кој се одржа вчера на плоштадот Македонија во Скопје. Оваа слика најмногу ми бодеше очи па решив да ја ставам тука и да прашам:

  0 коментари | проблем? | категорија: Блогови