Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Дебата: Интернет апликации

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 3 месеци. (newmedia.org.mk)

  Аудио, видео и презентации од одржаната дебата. (Незнам дали да го ставам во категорија Технологија или во Бизнис) :)

  3 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Странски инвестиции: помеѓу желбите и реалноста

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

  Сите најавени инвестиции се одлагаат на (не)определено време. Некои заради светската криза, но повеќето заради тоа што она што го пишува на investinmacedonia.com е чиста лага.

  1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

  Отворена дискусија: Интернет апликации развој, маркетинг и промоцијa

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година, 3 месеци. (newmedia.org.mk)

  Понеделник 22 декември во Точка во 17 часот, Центарот за нови медиуми и Слободен софтвер Македонија организираат отворена дискусија на теми: производство на интернет апликации, развој на тимови, имплементација на различни методологии и технологии, интернет маркетинг и промоција.

  0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Бучим во февруари ќе отпушти 480 вработени

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

  Поздрав до министерот-морон кој тврдеше дека нема да има криза кај нас. Најголемата иронија е во тоа што, најверојатно, најголемиот дел од отпуштените гласале за неговата партија.

  5 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Наш парадокс: голема невработеност, фирмите молат за работници

  пријавена од GoodBytes популарна пред 1 година, 3 месеци. (novamakedonija.com.mk)

  Текстот допира една зачудувачка реалност, дека во толкава немаштија и невработеност, сепак има многу македонски фирми кои не можат да се екипираат со работна сила. Уште почудно, не се работи само за побарувачка на високо образувани работници, туку се бараат и: градежници, земјоделци, возачи...!

  8 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Скопје меѓу најскапите места за паркирање во светот

  пријавена од dekotalk популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.broker.com.mk)

  Во Македонија многу нешта се поскапи во споредба со светот, ако се земе во предвид платата што ја примаме. Сметам дека покрај паркингот, ни јавниот превоз не е така ефтин.

  2 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Пари и Криза на Цивилизацијата

  пријавена од gdamjan популарна пред 1 година, 5 месеци. (dzam.blog.com.mk)

  ...Мислам дека сите чувствуваме дека се наближуваме на крајот на една ера. На најплиткото ниво, тоа е залезот на ерата на нерегулирани манипулации во казино-стил...

  1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

  Селски туризам и Првата задруга за селски туризам во Македонија

  пријавена од blagojdanev популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.zrnovci.com.mk)

  Почитувани, повелете посетете ја веб страната на Првата задруга за селски туризам во Македонија. Зрновци:8км од Кочани и 6км од Виница Ве очекуваме со ваши предлози и сугестии!

  7 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Според Google 1 Euro = 51.5683967 Macedonian denari

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.google.com)

  Додека пак 1 U.S. dollar = 40.5794749 Macedonian denari. Може ли некој да ми објасни зошто македонскиот денар има помала вредност во Македонија? И патем да ми каже во која земја можам да отидам и да ги менувам денарите за евра и долари по курсот од погоре? :))

  5 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  „Тиквеш“ меѓу ТОП 30 светски вински брендови

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.broker.com.mk)

  Винарската визба „Тиквеш“ е избрана меѓу 30-те водечки глобални вински брендови од страна на еден од најзначајните и најпознати светски саеми за прехрамбена индустрија – SIAL (www.sial.fr) во Франција.

  11 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  LinkedIn - Вашиот бизнис контакт

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година, 5 месеци. (it.com.mk)

  LinkedIn е онлајн друштвена мрежа наменета за бизнис професионалци. Повеќе од 30 милиони луѓе ширум светот кои работат во повеќе од 150 разни индустрии активно го користат овој веб сајт за да остварат бизнис контакти, пријателства или пак за да се промовираат себе си и својот бизнис.

  2 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Искрени реклами

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.365.com.mk)

  Искреноста не е клучниот дел на маркетингот. Се прашувате како ќе изгледаа рекламите ако ја рекламираа вистината?

  0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Пример за лошо реализиран е-маркетинг проект

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година, 5 месеци. (it.com.mk)

  Збор-два за форумот на Прокредит банка.

  4 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Затворена прва Брокерска куќа

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

  Знам, злобно е, но им се ситам по малку. Сега сите оние костумосани MBA типчиња ќе заминат од своите луксузни канцеларии и ќе треба да најдат *вистинска* работа. Им препорачувам некоја земјоделска задруга. Сега таму се парите... :)

  8 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Widget за Broker.com.mk

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 5 месеци. (marketthink.blogspot.com)

  Промоција на виџет за следење на вестите.

  1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

  Цената на нафтата во слободен пад... а бензинот не мрда.

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 5 месеци. (kirilica.com.mk)

  Велат, цената на нафтата најефтина во последните 13 месеци. Време е некој да се заинтересира на кој начин владата ја одредува цената на бензинот. Користат формула некоја или се што ги интересира е данокот на гориво, те. она што модерно се нарекува „акциза“.

  14 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Кризата на Вол Стрит влијае на технологијата

  пријавена од Damjaan популарна пред 1 година, 6 месеци. (it.com.mk)

  Влијанието на економската криза во САД врз технологијата.

  5 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Конгресот го отфрли планот за санација, САД пред финансиски колапс

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 6 месеци. (a1.com.mk)

  Нема последици за нашата економија - таа е веќе одамна пропадната. Нема проблеми ниту за банките од Македонија,бидејќи ги немаме - кај нас има само зеленаши и лихвари. Трансакциите на Македонска берза нема да почувствуваат ништо - криминалците имаат цврста контрола на ситуацијата.Кој ги ебе америте!

  13 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  (Ќе) се бара: е-бизнис суперстар!

  пријавена од kzograf популарна пред 1 година, 7 месеци. (it.com.mk)

  Како треба да се подготви теренот, за да се родат е-бизнис ѕвезди. А ни требаат.

  15 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

  Индија сака да произведува лаптопи за по 10 долари

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

  Набрзо по произведувањето на најевтиниот автомобил, Њу Делхи си постави цел да го произведе најевтиниот лаптоп-компјутер – кој ќе чини само 10 долари, според еден натпис во Економик тајмс.

  1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис