Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Шопинг купони

пријавена од dasaf пред 1 година, 4 месеци. (www.broker.com.mk)

Во Струмица има една поговорка: „Не ми дави ак’л, пари ми дај“. Во некои други земји Владата не ги убедува граѓаните дека им е убаво...

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Бизнис

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  1. Страшно глупа поговорка. :-))

  2. Тоа што го прави Тајван е исто глупост, купување социјален мир со парите од граѓаните. Ние го живеевме тој систем, фала.

 • +1 глас

  Да, купување социјален мир со пари од граѓаните е глупост, ама не ми се чини дека има социјални немири кога економијата 8 години по ред бележи раст од над 5%. Ова може да биде и доста разумна мерка, особено ако Америка (како главен трговски партнер) почне да се опоравува во 2009.

 • +1 глас

  off-topic: Морам да признам дека broker.com.mk се` повеќе ми се допаѓа. Чист дизајн, редовно обновуван, интересни содржини ...
  Се гледа дека некој се труди да биде добро.

  Ок, не ми се допаѓа drop-down менито на врвот (јас сум против вакво „криење“ на можности од корисниците на јавни сајтови), а и преминува во втор ред. Ама тоа е ситница.

 • +1 глас

  Не знам што им требало ова да го направат, ама ме изнервираа: кога отворам страна на broker.com.mk, сајтот се обидува да отвори нешто од http://antivirus-premium-scan.com./ што пријавува ЛАЖЕН проблем со вируси, со понуда да инсталира ЛАЖЕН антивирусен програм Antivirus 2009, кој „вирусите“ би ги исчистил само ако го купиш. А баш вчера овој лажен антивирус го забележав на компјутерот од една пријателка, ќе ја прашам дали го отворала Брокер.

  Screenshot: http://img92.imageshack.us/my.php?image=...

 • +1 глас

  Серверот каде што е хостиран Брокер бил под напад. биле инсертирани .htaccess фајлови со ИП адресата која води до сајтот што продава лажни анти-вируси.
  Техничарите од хостингот не обезбедиле навремено известување до клиентите.
  Сега се е во ред, и проблемот не би требало да се повтори. Се извинувам во име на Брокер.ком.мк до сите кои наидоа на овој проблем.

 • +2 гласови

  А, тоа е веќе друго. На секому може да му се случи.