Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Продавачите не смеат да ви наплаќаат повеќе ако плаќате со картичка

пријавена од gdamjan пред 12 месеци. (www.mastercard.com)

5.9.2 Charges to Cardholders A Merchant must not directly or indirectly require any Cardholder to pay a surcharge or any part of any Merchant discount or any contemporaneous finance charge in connection with a Transaction.

станала популарна пред 12 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Бизнис

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  провери како наплаќаат за гориво коа плаќаш !?

 • +1 глас

  јас сум плаќал гориво, не сум приметил нешто проблем

 • +1 глас

  Ако плаќаш со Diners ти земаат 70 денари повеќе. Ако плаќаш со Маестро/Виза Електрон нема провизија.

 • +1 глас

  У Nueva Jersey кај мене наплаќаат едно десет центи повеќе ако плаќаш со кредитна. Значи место $1.78 од галон (3.78л), плаќаш $1.88. Иначе до пред едно 6-7 месеца, цената беше иста. Коа рипна бензинот на 4 долари, го воведоа ова. Сеа коа падна цената пак на помалце од 2 долари, на овие пумпаџииве изглеа им се уарни.

  Е сеа не знам дали е ова violation of the agreement, ама знам дека ја коа плаќам со кредитна, продавачот плаќа 2% fee на самата трансакција на банката. Кај Американ Експрес, дури 5%. Затоа у многу помали гранапчиња, Американ не ја ни примаат.