Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кеширање на Гугл чекови

пријавена од глиша пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Во која банка се кешираат Гугл чекови без чекање?

станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Бизнис

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Ај да ве просвветлам сите... :)

  Охридска Банка! баталете ги другите...за 5 минути кешира, толку трае додека ти отворат сметка и потоа пари на рака,проверено.

 • +1 глас

  Мене ме исплаќаа на рака, без сметка. Но, од неодамна ја сменија политиката и бараат некоја инкасо процедура која е подолга и поскапа од конкуренцијата (Комерцијална, на пример).

 • +1 глас

  Хм, ја нема Македонија на листата на земји за трансфер на адсенс долари преку вестерн унион...Бугариај и Романија ги има нас не нема, ил слабо гледам? :)

 • +2 гласови

  Ама признај дека не го прочита текстот :)

 • +1 глас

  Не обратив внимание на тој дел...јбг... :)

  Ваљда затоа што сите идат кај нив за исплата го напраилеова, не ми земаа ни провизија. Единствено нешто што проверуваа беше банката која треба да им ги исплати нив парите.