Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Глобален успех на Broker Inc.

пријавена од dasaf пред 1 година. (www.broker.com.mk)

Македонската компанија Broker Inc. со својот проект за финансиска платформа наречен Finex Pro, го освои второто место на глобалниот натпревар „Youth 2 Innovation“. Само три проекти, во конкуренција на натпреварувачи од земјите во Европа и централна Азија, беа избрани како победници на натпреварот.

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Бизнис

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  1. Честитки за успехот, навистина ми е мило кога читам за глобални успеси на наши сограѓани, особено млади луѓе со визија и капацитет.

  2. Не ми е јасно, а и од сајтот на успеав да разберам, каков е тој „проект за финансиска платформа наречен Finex Pro“? Што е ова, програм, веб апликација, систем некаков, или?

 • +1 глас

  Поради интересите на инвеститорите не може многу детали да се објавуваат.
  Она што може е дека:
  Во основа се работи за веб базирана апликација која ќе нуди секакви информации (за кредити, провизии, приноси...) од финансиските институции во земјата, персонализирани според индивидуални потреби.

 • +1 глас

  Браво, честитки!